rasim ozan kütahyalı

adı rasim olabilir
memleketi kütahya olabilir
ama asla bir ozan olamaz

ve bir yanlış iki doğruyu götürür.
devamını gör...
ses var görüntü yok. boş teneke. çok ses çıkarır. ama içinde turşu bile yok.
devamını gör...
"bir konuşurum, sesimin titreşiminden duvara yapışırsın!!" mesajını lisan-ı hal ile ifade eden kişi...ya da lisanıylaya da haliyle..ya da ..

o kadar da boş konuşmaz. ama liberallerin sesi asla olamaz.*
devamını gör...
kahvehane kültürüyle tartışan adam.. bu iyi bişey mi bilmiyom ama bu adama yakışıyor..
devamını gör...
16 köşe yazarından seçim tahminine bakarken bir tek onunkini ciddiye almıştım. iyi bir gazeteci olduğunu düşünüyorum ve yazılarından zevk alıyorum. tvde dinleyemiyorum, gerçi herhangi bir tartışma programını bile dinleyemiyorum, bağrış çağrışı kafam kaldırmıyor*; ama o meşhur "kahvehane üslubu"na hak veriyorum. bana da oluyor bazen, -rok'nın yanına bile yaklaşamasak da- adamın damarına basıyor karşıdaki insanın saçma mantık yürütmeleri, hatalarla dolu argümanları ve en önemlisi vicdansızlıkları. batmıyor yani üslubu, tartışma programı izleyebilen biri olsaydım onu da kesinlikle izlerdim; onun karşısına oturtulanlarla aynı şeyleri savunan insanlar var hayatımda çünkü.

gelelim tahminine, temenniden uzak ve objektif değerlendirebileceğini düşündüğüm bir o vardı. gerçekten de öyle olmuş:

http://www.ensonhaber.com/s...
devamını gör...
biraz daha büyümesi gerekir, çok ergen hareketler yapıyor.
devamını gör...
cesur, yürekli, gözünü budaktan sakınmayan liberal-demokrat yeni jenarasyon entellektüeldir.
devamını gör...
bundan böyle turkuvaz medya grubu'nda yazacak olan gazeteci. hafta içi her gün takvim gazetesi'nde, pazar günleri de sabah pazar ekinde yazacakmış..e taraf ne olacak? neden ayrıldı acep?
devamını gör...
takvim gazetesi tam ona uygun bir yer, çünkü taraf biraz bol geliyordu arkadaşa.
devamını gör...
kendisi gazetecilik sektörünün sabri'sidir bence.
devamını gör...
kendisi sektör gözetmeksizin ajdar'dır..tez zamanda bulvar gazetesine ve hbb'ye transfer olmasını temenni ediyoruz..böylelikle bir daha karşımıza çıkamaz..
devamını gör...
yaşı genç diye muhattapları tarafından hor görülmeye çalışılan ama genç yaşına rağmen entelektüel birikimi ile çoğu zaman muhattabını bastıran taraf yazarı.
devamını gör...
aile tarafından atatürkist olmasına rağmen her türlü görüşe açık liberal bir muharrir..
devamını gör...
kendisini kurtlar vadisi tadında ergenekon aforizmalarından çok helin avşar ile münasebetiyle hatırlamaktayız.
devamını gör...
tv de geçenlerde yayınlanan bir programda konunun en azıdan ıstılahta hakimi olan akademisyenler yanında "bilgi sahibi olmadığı bir konuda fikir yürütebilen"" mahluk" olduğuna şahit olduğum bebetodur...
devamını gör...
konuşmaktan çok konuşturmamayı amaç edinmiş; siyaset yetmiyormuş gibi spor ve magazin programlarında da yüzünü görmek zulmüne katlandığımız, çirkef insan ...

(bkz: taraflı taraf yazarı)
devamını gör...
faik ışık-ahmet çakar tartışmasında, mahalle kavgasını ayırmaya çalışan, gönülsüz mahalle kopili tavırlarıyla güldürmüştür. faik ışık, ahmet çakar'a "şerefisiz" diye bağırırken, kahkaha atmasıysa, apayrı bir komedidir.

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
tartışma esnasında sürekli bağırır ses tonuyla dikkat çeken ve son olarakta spor programlarında görmeye başladığımız yazar
devamını gör...
televizyon troll'ü.

her programda gözükür; siyasi, militarist, magazin, ilahiyat, spor vs.

bazen televizyonda eksi oy butonu da aramiyor değilim.
devamını gör...
nagehan alçı ile birlikte "çocuk yapmasın diyenlere inat 3 çocuk yapacağız, yeni rasim ozan'lara ve nagehan'lara hazır olun" demişler. *
devamını gör...
nedense ismini duyduğumda, gördüğümde aklıma helin avşar ile olan fotoğrafları geliyor. gayet ciddi bir muhabbetten bahsetse bile kendisini ciddiye alamıyorum. merak eden helin avşar'la fotoğraflarını net ortamlarında bulabilir.
devamını gör...
eşi ile birlikte oktay usta'nın bugünkü programını telef eden adam.
bir susun da adamcağız konuşsun ya hû!
devamını gör...
izlerken mute yapsam bile sesini duyabildiğim adam.
devamını gör...
bende mi bir sorun var bilmiyorum ama tartışma üslubunu beğendiğim adam. maruz kalmak tabii ki istemem ama televizyonda bilip bilmediği her konuda atıp tutan çakalların hakkından da ancak bu yöntem geliyor.
devamını gör...
popüler olmak, birilerine yaranmak adına her türlü saçmalığı ağzından dökebilen gereksiz bir insan. ona değilde takipçisine şaşarım.
devamını gör...
haber sunma potansiyeli olan bir anchorman.
bu ülkede kolay kolay anchorman yetişmez.

dün beyaz tv'de sunduğu programda dışa olmasa da içe doğru bir geğirme gerçekleştirecek kadar rahat adam. bir de programı olağanüstü bir üslupla sunuyor. reha muhtar havası yakalamak mümkün bu adamda. değerlendirilmeli.
devamını gör...
her ne olursa olsun, hangi görüşü benimserse benimsesin, görüntüsü hangi şekil olursa olsun adam da ses var diyebileceğim kişi. çok marjinal bir tarzı var, mute ye bassam bile sesini duyuyor muşum gibime geliyor. keşke ekranın sol alt köşesine desibel metre koysalar. benimseyemiyorum bu kişiyi. görüşlerimiz çok da farklı olmasa bile. yok ya çok farklı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.