recep tayyip erdoğan'ın yürürken zorlanması

1 /
67 yaşında olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Seversin ya da sevmezsin de adam insan, cyberman değil sonuçta. Yaşlı. Benzerlerine otobüste yer veriyoruz. Baston taşımaya başlayabilir zaten yaşıtları taşıyor da.
Zamanında Endüstri tip katkılı gıda sektörü tavan yaptı. Markasız diye, geleneksel doğal ürünlerin üretimi yasalar ile yasaklandı.

Şimdi git, evinde yoğurdu, sütü, balı, yumurtası, sucuğu, paynıri hep markadır! Hiç geleneksel olanı yokturdur.

Endüstriyel ürünleri tüketmezse düzelir. Ama, marka ayağına hayranlık varsa sıkıntı.
açıkcası bu adamın yaşadığı stresi, tempoyu yaşayacak başka kişinin arkasından 10 defa helvasını kavurmuştuk. bu da kendisine çok iyi bakıldığının göstergesidir. türkiye hiçbir zaman böyle bir siyasetçi görmedi ve görmeyecek. aynı gün 5 farklı ile uçan ankara veya istanbul'a dönünce de bi 5 farklı programla gününe devam ettikten sonra 2 tv kanalına açıklama yapan bir insandan bahsediyoruz. bir keresinde gece 3'de alman konsolosluğundan çıkarken huber köşkünden de tayyip erdoğan konvoyuyla çıkıyordu. nasıl olur dedim kendi kendime bu adam kaç saat uyuyor acaba diye düşündüm o gece. 28 yaşındaki ben gece 3 de yatınca 11 - 12 gibi zor kalkıyorken adam sabah 7 de tekrardan mesaisine başlıyordu. ciddi anlamda azmine, temposuna saygı duymamız gerekiyor. ben (bkz: Ahmet Necdet sezer)'i bir anayasa kitabı fırlattığı zaman tvde görmüştüm bir de koca bardakla şarap içerken ki çekilen fotoğrafında görmüştüm. ondan başkası yok.
Şimdi malumunuz bay kemal kendisinden baya yaşlı. Ama daha dinç duruyor. Bunu sevenleri memleketin derdi bu adamın belini büktü diye açıklayacak. Ama asıl gerçek bu mu. Ciddi oy düşüşü var. MHP ile birlikte dahi seçimi kaybetmesi olası. Ne yapsa da insanlar aç. Muhtemelen insanların aç olduğunun farkında da değil. Tamamen halktan kopmuş durumda.. itibari para da arar hale gelmiş.. şimdi bu adamın seçim kaybetmesi Özal veya Demirel'in seçim kaybetmesi gibi olmayacak. Köşesine çekilip torun sevecek durumu yok. Tüm ailesinin Vatansız kalmasi ihtimal dahilinde. Bu kaygılar elbet herkesin belini büker. Belki de bu yüzden kendisi gibi bir kurttan beklemediğimiz hataları yapıyor.
daha yeni trivela yaptı bu adam sahada. yaşına ve yüküne göre gayet normal arada böyle şeyler olması. tweeti atan ecevit döneminden bihaber. ben 7-8 yaşlarımdaydım o dönem ben dahi hatırlıyorum ecevit'in ha bire hastaneye kaldırıldığını. ha öldü ha ölecek diye bakıyordu millet. burdaki muhtemelen uykusuzluk kaynaklı aksamayla karşılaştırılmaz bile. orda gerçekten başka birinin vekalet etmesi gerekiyodu artık başbakana. bütün gündem sağlığı olmuştu ekonomik krizin içinde.