reddit

dünyaya açılan penceredir.

internetin çöplüğüdür.

4chan(internetin anüsü)'dan sonra, sosyal paylaşım sitelerinden (twitter, facebook..) önce gelir.

girin, zaman geçirin. size çok şey katacaktır.
devamını gör...
düzenli kullandığım site. android telefondan da relay for reddit adlı aplikasyon ile doyumsuz zamanlar geçirebilirsiniz. (dünya sözlük yönetimine duyurulur. aplikasyon. android falan) neyse efendim üç beş tane subreddit tanıtayım dedim takip ettiğim.

r/askreddit: reddit kullanıcılarının sorduğu, reddit kullanıcılarının cevapladığı sorular. ilginç şeyler çıkabiliyor.
r/offmychest: dünya itiraf gibi işte. milletin gerçek hayatta itiraf edemediği, başkasına söyleyemediği şeyler.
r/showerthoughts: ciddi ciddi duşta milletin aklına gelen fikirler var. ufuk açıcı şeyler oluyor bazen.
r/wtf: lan! (bkz: sansür)diye tepki vereceğiniz bazen fazlasıyla iğrenç resimler var. nsfw/nsfl taglarina dikkat edin. hele hele nsfl pişmanlıktır. +18'dir uyarılır.
r/androidapps: direkt olarak geliştiriciler tarafından paylaşıma sunulan aplikasyonlar ya da aplikasyon hayallerinin gerçeklere dönüştüğü adres.
r/bestof: en iyi yorumlar, olaylar, postlar reddit'in gelmiş geçmiş en iyi olayları işte da.
r/blackpeopletwitter: isminden anlaşılıyor zaten.
r/watchpeopledie: biraz demeyeceğim epey grafik paylaşımlar var. +18'dir uyarılır.
r/nevertellmetheodds: dünyada yaşanmış ve kameraya alınmış mucizemsi tesadüflerin bulunduğu yer. yalnız güzel bi uygulaması var, eğer olur da yaşanan olayın gerçekleşme olasılığını söylerseniz 1 günlük ban yiyorsunuz. yani çünkü hani ismi öyle ya ondan.
r/thanksobama: aslında kapanmış bir subreddit ama yine de gülüp eğlenmek için bakılabilir. kapanma sebebi ise --> https://www.youtube.com/watch?v=uhY9Zxv1-oo
r/worldnews: amerika dışından haberler. tüm dünyadan insanların bizim yaşadıklarımıza olan bakış açılarını öğrenmek için güzel bir mecra.

şimdilik kalsın bu kadar. belki daha sonra yine devam ederiz.


devamını gör...
darbe girişimi hakkındaki yorumların abartısız %90'ının "bana pek inandırıcı gelmedi" dediği websitesi.

rotanızı çevirmişseniz dikkat edin yane, sinir katsayısı arttırabilir siteyi gezerken. feyır varnink.
devamını gör...
iama subreddit'ini çok sevdiğim oluşum. mesela bir doktor geliyor hayatını anlatıyor. mit'de doktora yapan bir mühendis geliyor hayatını anlatıyor. sorular soruyorsunuz. ekşisözlük bunu yeni yeni uygulamaya başladı. ama sadece şarkıcı ve sporculara yapıyor şuan. bir de siyasilere. ama reddit bildiğiniz bu konuda tekel.
devamını gör...
moderatörlerin beni hiç takmadığı sözlük. bu aralar çok bozdu abi. trolleri barındırmaya devam ederlerse buraya transfer olacağım. hadi bağalım.
devamını gör...
en sevdiğim yanı çoğunluğu ingilizce içerik yüzünden türklerin pek uğramaması olan, günümüzde forum tarzı içerik barındıran sitelerin en büyüğü.
devamını gör...
ingilizce birazcık da olsa çaba gerektirdiği için, türkiye'deki eğitimsiz kesimin çok fazla ulaşamadığı güzel yerlerden birisi. lakin subredditlerin altına türkçe yorum yazan ekomimizin süper olduğunu savunan süper zekaları da görmek mümkün. kader mahkumuyuz orası ayrı...
devamını gör...
hem bilgili kişileri (bildiğin profesör seviyesinde falan) hem trol kişileri (trollük yaptığını sananlara ders verecek nitelikte hem de) hem ruh hastası kişileri hem de meslek erbabı olan kişileri bir arada barındıran bir oluşumdur. dünyada en çok tıklanan 17. sitedir ve 2005 yılında kurulmuştur. fakat ingilizcem iki kelimeyi bir araya getiremeyecek seviyede olduğu için takılmamayı tercih ediyorum.
devamını gör...
her anlamda her şeyin üst seviyesini barındıran platform. mobilde reddit kullanımı için apollo uygulamasını tercih ediyorum.

ayrıca, internette karşınıza çıkan ingilizce bir içerik %99 ihtimalle ilk olarak reddit’te paylaşılmıştır ve oradan yayılmıştır.
devamını gör...
alternatif grupları yarar. mesela böle tek kelimeden oluşan milyonlarca kişinin katıldığı grupları vardı.
hani bugün ne yaptım gibi böle baş harflerinden.
içerik manyağı edebilir sizi.
devamını gör...
kendine özgüden özgürlüğe çıkış kapısıdır..
sözlüklerin yol yakınken bu godamanı takip etmesi gerekir..
subreddit..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.