resident evil

1 /
Asiri guzel bir viruslu zombili kosan oluler filmi. İlk iki film icin soyluyorum tabi. Sonrasinda uzayan her sey gibi bozmus olsa da yine de izlenilenilesidir. Milla jovovich isimli sahane bir kadinin alice olarak basrolunde oldugu film, gerim gerim gerilmek isteyenler icin ideal bir secim bence. Keske unutsam da yeniden izlesem bak.
2002 yapımı ekşın, horor ve saynsfikşın türünde bir paul w.s. anderson filmi

başrollerinde milla jovovich, michelle rodriguez, ryan mccluskey yer almaktadır.

t-virüsü adında saniyesinde kilometrelerce alanı etkisi altına alan ve insanların ölümüne yol açtığı sanılmakta olsa da öldürmez süründürür. kısaca onları filmde kullanılan tabiri ile undead, bizim çevirimizle zombi yapar. bir deneğin bünyesi bu t-virüs adındaki virüs ile mükemmel bir birliktelik oluşturur, bu mükemmellik tahmin edeceğiniz üzere milla jovovich'in canlandırdığı alice'tir ve hive adındaki umbrella şirketinin mekanında nefesleri kesen bir macera başlar.
6. serisi çıkan korku-macera oyunu denilince ilk akla gelen oyunlardandır.

film serisinin oyunlar ile temel konu haricinde çok da alakası yoktur. sanırım resident evil serisini sevenlerin ısrarlı eleştirileri sonucu oyun karakterleri de yavaş yavaş filmdeki yerlerini almaktalar.

oyundan sinemaya uyarlanan bir filmde oyun ile alakası olmayan bir karakter üretmek hangi eblehin fikridir acaba?
arkadaş, bu cogito verimli ama ekilmemiş plato gibi. ekilmiş kısmı güzel, celallenme hemen.

resident evil, bir bilgisayar oyunudur. yanlış hatırlamıyorsam capcom firmasını batmaktan kurtarmıştır. milleti insan yiyen zombiler haline getiren suni bir virüs ve şemsiye şirketi etrafında döner.

sonradan rüya kadın milla jovovich tarafından canlandırılmış a.l.i.c.e. karakteri etrafında, 5 ya da 6 filmlik bir seri olarak beyaz perdeye uyarlanmıştır, başarılı da olmuştur.