resmi gazete

günlük olarak internet üzerinden incelediğim gazete. eğlenceli oluyor, her alanda bilgi sahibi oluyorsunuz, çıkan yönetmeliklere tebliğlere şöyle bir göz atsanız dahi bilmediğiniz birçok şey öğreniyorsunuz, tavsiye ederim.
devamını gör...
bildiğimiz gazetelerden değildir. başbakanlık mevzuatı geliştirme ve yayın genel müdürlüğü tarafından hazırlanır. bu gazete yayınlanan kanunlar yürülüğe girer. devletin resmi ilan gazetesidir.
devamını gör...
amacı hükümet, meclis, cumurbaşkanı ve başbakan vb. tarafından çıkan kararname, yasa, yönetmelik genelge gibi kararları yayınlamaktır.7 ekim 1920 ilk yayına çıktı
devamını gör...
1921 yılından beri yayınlanmakta olan gazete. devletin resmi yayın organıdır adeta. günlük olarak takip etmek eğlenceli oluyor. ayrıca devletin yaptığı işlemleri de yakından inceleme fırsatı vermekte. her gün geçen yönetmelikler, ihale ilanlarını gördüğünüz zaman vay anam vay neler dönmüş serhat ya tepkisi de verebilirsiniz. isterseniz gazeteye yıllık olarak abone olabilir ve fiziki olarak da sahip olabilirsiniz.

bu arada 1921 yılından itibaren yayınlanan bütün gazeteler sanal ortama da aktarılmış durumda. isteyen geçmişi yad edebilir ya da ülkedeki kritik zamanlarda yapılanlar hakkında da bilgi sahibi olabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.