resmi gazete

1 /
halkın anlayacağı dilde sunulması gerektiğini düşündüğüm gazete. hiçbir şey anlamıyorum. anlamadığımı hiçbir yerde söylemiyorum ki gerizekalı gibi gözükmeyeyim. ama bu şekilde içime sinmiyor. şey gibi duruyor, sorarlarsa biz yayınladık diyelim diye yaz bir şeyler madde numaraları falan halkın kafası karışsın zaten kimse de kurcalamaz.
cumhurbaşkanlığı tarafından çıkarılan ve kanunların, kanun hükmündeki kararnamelerin, tüzüklerin ve bazı yönetmeliklerin yürürlüğe girmesi için yayımladığı gazetedir.
hep takmışımdır bu ifadeye, ne yani diğerleri "gayri resmi" gazetemi? orta 1 yada 2 idim ansiklopedi fasikülleri aldığım marketten birde resmi gazete istemiştim,adam çok gülmüştü. sonradan öğrendim ki, günlük falınız köşesi bile yokmuş bunda.
mazide kalmış gazete.

hukuk muhakemeleri kanununa göre ispat şekli 'yazılı belge' olan ülkede mevzuatı kağıda basmıyorsun ve bunu da yıl olmuş 2018 diye savunuyorsun ve bunu da birileri yiyor.

yarın o dijital site patlarsa ne olacak? ülkesinin vatandaşlarının bilgileri hacklenip sağda solda yayımlanan ülkede böyle bir şey yapıyorsun, güldürüyorsun. şaka gibi ülke.