reza zarrab

1 /
aaron goldsmith olmuş şahıs.

bu ülkede, pkklı şerefsizin tekinin beyanı ile genelkurmay başkanı müebbetle suçlanır; ha bu teresin açık itiriafı var şu bakanın koluna rüşvet olarak 250 000 usdlık saat taktım diye, soruşturm dahi açılmaz.

bakın bu zerrab, ayakkabı boyacısı ve benzerlerinin verdiği bilgiler önemli. muhtemelen rteyi böyle yönlendiriyorlar şantaj ile.

2016’da kara para aklama suçlamasıyla ABD’de tutuklanan ve 130 yıl hapis cezasına çarptırılan Reza Zarrab, ABD yargısı ile yaptığı anlaşma sonrası ifade verdikten sonra serbest bırakılmıştı.

Federal yetkililer, Zarrab’ın Miami’de sahte bir kimlik altında hükümet onaylı lüks bir yaşam sürmesine izin verirken, onu spot ışıklarından da uzak tutmaya çalışıyor.

ABD Organize Suç ve Yolsuzluk Raporlama Projesi -Organized Crime and Corruption Reporting Project- , Law&Crime ve Miami Herald’ın ortaklaşa yürüttüğü araştırma kapsamında, Zarrab’ın eski suç ağıyla bağlantısının devam ettiği ve Türkiye’den çok sayıda olağandışı banka havalesi aldığı ortaya çıktı. Zarrab’ın sahte kimlik kullanarak safkan atlara ve binicilik tesisine yatırım yaptığı, dolandırıcılık ve kara para aklama işlerini sürdürdüğü öne sürüldü.

Muhabirler 38 yaşındaki Zarrab’ı Miami’deki Coconut Grove’a kadar takip etti. Zarrab’ın Park Grove apartmanlarının otoparkında volta atarken cep telefonunda yüksek sesle Türkçe konuştuğu da belirlendi. Daha sonra Zarrab’ın şoförlü bir Cadillac’a binerek bölgeden ayrıldığı bildirildi. Zarrab şu sıralar Miami'de Biscayne Körfezi manzaralı ultra lüks bir gökdelende 3.6 milyon dolarlık evde oturduğu da ortaya çıkarıldı.

ABD’deki araştırmaya göre, Zarrab'ın Türkiye'deki kirli bağlantıları da bu süreçte kesilmedi. Üstelik Zarrab eski suç ortaklarıyla çalışmaya da devam ediyor. Yapılan araştırmada Türkiye'den çok sayıda şüpheli banka havaleleri yapıldığı ortaya çıkarıldı.

ABD Senatosu Finans Komitesi Başkanı Ron Wyden, konuyla ilgili “Bu, ABD tarihindeki en büyük yaptırım-kaçırma planıydı ve ABD finans sisteminin Reza Zarrab ve plana dahil olan diğer ortak komplocular için uygunsuz işlemleri kolaylaştırmak için kullanılması olasılığı, ABD yetkililerinin dikkatini çekiyor.” dedi.

Haberde, Zarrab’ın iki avukatının müvekkillerinin onun savunma anlaşmasına uyduğunu ve faaliyetlerinin “tüm maddi yönlerinin” hükümet tarafından bilindiğini söylediği ifadelere de yer verildi. ABD’li yetkililer, Zarrab’ın yeni hayatı hakkında endişeleri olup olmadığı veya servetinin bir kuruşunu teslim edip etmediği sorulduğunda yorum yapmaktan kaçındı. Zarrab’ın hukuk ekibi de iddialara yanıt vermeyi reddetti.


git
şanlı Türk bayrağı önümde bu abd ajanına poz verdirenlerden bir gün bunun hesabı sorulur. Bazılarının yıllarca kahraman bildiği ama sonunda abd ajanı çıkan kişidir.
Bakalım zaman hangi kahraman bilinen abd ajanlarının daha gerçek yüzünü gösterecek.
bir iki sene içerisinde 3. havalimanı vib girişinden eşiyle birlikte geçeceğini ve hayır işleri yapmaya devam edeceğini düşündüğüm şahıs. karısı hiçbir yasal statüsü olmadan vib bölümünü kullandıysa kendisi neden kullanamasın.