Rumeysa kalın

1 /
Kötüleyen dini bütünler olmuş. Müslüman olsaydım bizzat tebrik ederdim, kul hakkı üzerine inşa edilmiş bir hayatı islami bir sembolle yaşamadığı için.

Bilhassa o tarz bir çevrede alacağı kaçınılmaz tepkilere karşın cesaretine saygı duymakla beraber, millete mağduriyet satarak yaşadıkları görünürde ezan millet sakarya, özünde seküler ve ultra lüks hayatlarının hesabını her türlü vereceklerini hatırlatma ihtiyacı hissediyorum.
İsmini ilk defa duyduğum zat. Siz yediniz biz yedik diye diye ülkeyi bir türlü bitiremedik. Binlercesi vardır bu hanım abla gibi, onlar da yedi diye yeni düzenin yaptıklarının üstünü örtemezsiniz.
onbinlerce rumeysadan birisi. o kadar.
öyle büyük bir tehlikenin kapısı açıldı, öyle bir nefret yüzeye çıkacak ki, bu rumeysalar, bu rumeysalar ve sümeyyelerin ana babaları, bu rumeysaların mail attığı abişkoları falan bindikleri beyaz jipler için bin pişman olacaklar.

öyle bir talan var, öylesine yolsuz, hukuksuz, liyakatsiz bir yol ki yürüdükleri, bunun birikmiş öfkesi altından kalkmaları mümkün değil rumeysaların. çünkü rumeysalar bu düzene doğdu. hiçbir şey için çaba sarfetmedi, bir şeyi istemesine lüzum kalmadan altın tepside sunuldu, makamı, kocası, jipi, unvanı... rumeysalar dünyanın böyle bir yer olduğunu sandılar, berikilere, ötekilere, sömürülenlere, hakkı yenenlere gözleri kapalı. çünkü rumeysalar külliyelerde, kasırlarda yaşadılar bu hayatı. diplomaları eve yollandı. yarı yüzleşecekleri nefret onları şoka uğratacak.

memlekette kutuplaşma ayyuka çıkarken, beyaz jipler, başörtüsü, rumeysa, sümeyye, rüveyda isimleri, astronomik fiyatlı tesettür markaları, huqqa... insanlarda nefret objesi haline dönüştü.

siz bir nefret ile bu tahta çıktınız, tek argümanınız nefretti, körükleye körükleye her türlü menfaatin en büyüğüne eriştiniz. keşke insan biraz tekamül edebilseydi de aynı nefretle son bulmasaydınız, heyhat sizi o tahttan yıllardır helal haram demeden kaymağını yediğiniz nefret indirecek.
bir akplinin kızı. akpde torpil dönüyormuş. bilmem kimler nerelere geliyormuş. bunu diyenler kim? memlekete akp öncesi devlet dairelerinde solcudan, aleviden başkasını sokmayanların taraftarları. gidin şimdi devlet dairelerine eski memurların hepsi solcudur. denemesi bedava koçlar gidin bakın. eskiden yargıda da, özellikle yüksek yargıda alevi ve solcu olmazsanız sizi kapının önünden bile geçirmiyorlardı. devleti babalarının çiftliğine çevirmişlerdi. aha daha dün aldıkları belediyede kadroları anında değiştirdiler. pekekeli mi ararsın dhkpcli mi ararsın. birader siz bu ülkede torpil eleştirisi yapabilecek en son insanlarsınız.
Kız Hakkında hiçbir fikrim yok ama Türkiye'de yaşayıp "Torpil var diyorsan savcılık orada" cümlesini kuran biri tıbbi manada gerizekalıdır. Bu insana vasi atanması için en kısa sürede Yakınları tarafından mahkemeye başvurulmalı, üstüne kayıtlı olan malvarlığını aptalca tasarruflarla çarçur etmesinin önüne geçilmeli, motorlu araç sürmesi engellenmeli, düzenli aralıklarla doktor kontrolünden geçirilmelidir.

Bu cümleyi kuracak kadar mal biri okuma yazmayı nasıl öğrenebilmiş de burada yazıyor, o da apayrı bir muamma. Sübhanallah deyip hikmetinden sual olunmayan rabbimin mucizelerinden biri demek lazım herhalde.
başörtüsü mevzusunu salla da, torpil için mahkeme orada diyenler var hahahasss...
siz cidden hangi memlekette yaşıyorsunuz birader.
thy'de müdürlük için berat abisine mail atan hanım ablanın maili, van müftüsüne ıslak imzalı torpil mektubu yollayan vekilin mektubu ortaya kondu da ne oldu.
betül sayan kaya'nın 7 sülalesi, kavakçı'ların 77 sülalesi kaymaklı devlet makamlarında... hiç mi acaba demiyorsunuz, gerçekten saf mısınız yoksa içinizdeki şeytan mı rol kesiyor anlamadım.
Hak yediği iddia edilen kız. Buyur savcılık orada birader. Elindeki delilleri bir bir sun ve haklı davanda hukuk yanında olsun. Yoksa kahvehane ağzıyla çok yeyüler, kul hakkı yeyüler, bunlar acayüp yeyüler diye mahallenin delis gibi dolanıp durursun.
Anası babası ilgilendirmez şahsımı. Olaya siyasi bakmaktan ziyade, Son zamanlarda inanılmaz bir esneklik var başörtü konusunda. Açılma arefesinde olan pek çok kadın önce boneye transfer oluyor, daha sonra tamamen açılma yolunu seçiyor. Kendilerine göre vardır elbet bir açıklaması. Tanımış olduğum biri olsa dahi neden? diye sormam. Sebebini açıkladığında bana ne faydası var. iç muhasebesini yapmış, onu uygulamış. Yargı ve infaz durumu başka bir şey. Ne diyorlardı hani ilk taşı günahsız...