ruuu

1 /
Sözlüğün son sözcük bükücü yazarlarından birisidir. Öylesine okunası yazıyor ki okumamak, okuduktan sonra artılamamak çok zor. Haksızlığa gelemeyen yapısından olsa gerek haksızlığa uğrayanların ya da uğradığını düşündüğü olayların takipçisi oluyor, naif bir uslüp ile adeta yargı dağıtıyor. Ayrıca bu akşam muhalefetül lügateyn mahlaslı yazarımızın anne tarafından teyzesi olduğunu açıkça itiraf etmiştir. Keyifle okuduğum yazarlardan birisi olması münasebetiyle kendisine keyifli ve bol tanımlar dilerim.

#7019893

#7020399
#7017922 no’lu tanımdan geliyorum. Siteminiz beyhude, baştan anlaşalım.

93 harbinde evet, siz de vardınız. Görmediğim sanılmasının aksine görmezlikten geldiğim iddiası, hükmü geçersiz bir yargıdır ve dahi yanılgıdır. Hiç yoktan kırılmışlıklar olmasın. Sizi gördüm. Hatta o meşhur dize o anda ilham oldu:

“yediyordu ruuu kağnısını,
Kara geceden geceden...”


-president hüsnü dağlarca
#7002535
Aman diyeyim ruuu korkutma bizi. Ben tek seferde alıyorum o kadar eksi. Eksi aldım diye gideyim deme sakın. Vallahi ben çok keyif alıyorum okurken seni. Tamam herkes belki aynı görüşte değildir ama bana katılan yazarların sayısı oldukça fazladır. Yoksa bu kadar artı verenler olmazdı. Özenle seçtiğin kelimeler, tanımlarımda ki akıcılık ve ince detaylar. Hayır hayır bu sözlük seni kaybetmeyi göze alamaz. Kıymetli yazarlar eksi verirlerken daha dikkatli olur sanırım değil mi? Ruuu olmadan sözlük öksüz kalmaz mı?
Oldukça yüksek hayat tecrübesini çocuksu bir dille, yüreğimize işleyecek sözcüklerle, sanki anı yaşatırcasına anlatan böylesine değerli bir yazar kaybedilir mi? Korkma, bizi de korkutma ruuu yazmaya devam lütfen...
#7002541
Ya aslında gitmem de yani 5 eksiye gitmem de önceki sözlük tecrübemde günde 300 - 500 eksi görmüş bu gözler, yüreğim bunu bile kaldırmışken... Sözlüğü terketmişim işte o olmuş.

Ya da boşverelim iyisimi @oteki korona vardı evet. Selam sana.

#7002539
ve @mahilas vallahi bende güldüm. Yani sen gülünce bende güldüm. Cansın.
Gündem olmayı hak ediyor.
Neden hak ettiğini söylüyorum toplanın.
Öncelikle beceremem dediği için zira insan oğlu becerir.
Ayrıca,
Bu arkadaş 5 eksi yersem giderim diyor. Bence vermeliyiZ ve onun kulağına seslenmeliyiz “ruuu hayat sokaklarda, git ve yaşa”
Ama bir dakika ya, korona var ki. Olmaz plan iptal beyler olaysız dağılıyoruz.
#7002535 Sesli güldüm vallahi. Çok hoşsunuz efenim.
Gündem olmak isteyenler kendini ortaya atan cins oluyor, belli ediyorlar kendilerini ve gündem niyetlerini. Kalıcı olmuyorlar sanırım.

Ayrıca, hiişt! eksi vermeyin ruuu'ya.