saç dökülmesi

1 /
genetik kaynaklı bir problem olduğunu düşünüyorum ama stres de aşırı derecede etkiliyor. ben de ne yazık ki o talihsiz genleri almışım.
şu sıralar bir başka kel arkadaşımın tavsiyesi üzerine elz kozmetik diye bir markanın peptix şampuanını kullanmaya başladım. iyi geliyor gibi, deneyin dostlar.
Saçı öyle reklamlarda gördüğün şampuğanlarla, sabınla yıkarsan, o saç 3 5 senede gider. Tamam eyi parlar, şekle girer, kızlar beğenir; lakin 5 sene sonra da ellerine tükürüp tükürüp kel kafana şaplak atarlar.

Saçı mümkünse kil toprak ile yıka. Senede bir iki kez jiletle. Kil kullanamıyorsan banyo yaparken sadece gövdeni sabunla, saçı sadece ılık su ile yıka. 3 5 ay sonra vücut alışır, artık yağlanmaz. Şampuğan ve sabun kadar insan vücudunu kirleten bir madde yok.

Niye kirletiyor, sen sık sık yıkanasın ve bu endüstriyel malzemeleri tüketesin, diye?
banyo yaparken saç toplamaktan yıkanmaya zaman ayıramadığın , dönem dönem daha belirginleşen özellikle gençlerde sık rastlanılan bizim evde kızımla kavga nedeni bir durum.
alakalı alakasız her yerden saçlarınızın çıkmasıyla sonuçlanabilecek aktivite.

evinizin her köşesinden çıkmasını geçin, tanıdığınız insanların evlerinden, hatta kıyafetlerinden bile çıkabilir bu saçlar.

her yerden çıkıyor, gıcık.
zibilyon tane sebebe bağlı olabilen, tüm sebeplere yönelik gerekli branşlara başvurulup tüm tetkikler yaptırıldıktan sonra sebebe yönelik olarak tedavi edilmesi gereken, hiçbir sebep bulunamadığı takdirde bile etkinliği kanıtlanmış birkaç tedavi şekli bulunan semptom.

üzer, üzüldükçe döker, döküldükçe üzer, üzdükçe dök....
Dökülecek saçın kalmayıncaya kadar devam eden bir stres durumu yaratan hadisedir. Her geçen gün eksilen saçlarınıza bakarak biraz daha moralinizin bozulmasına sebep olur. Belli bir açıklık seviyesine gelince bünyede başlayan kabullenme ile bir rahatlık çöker ve duruma aldırış etmemeye başlarsınız. Bu eşik aşıldıktan sonra relax mod on konumuna geçerek bünyenizde var olan stresten kurtulursunuz.

(bkz: senin saçına ne olmuş ben de onu diyorum ne olmuş) *