saç kestirmek

1 /
Aşırı mutlu eden eylem. Kestirdiğiniz andan itibaren genellikle mutlu oluyorsunuz. Bugün omuzlarımda olacak şekilde kestirerek bu mutlular kervanını katıldım. Kestirdiğim andan itibaren aşırı beğenerek bakıyorum.
insanın sıfatını değiştiren türden bir değişiklik.

little fera bildiğiniz caillou gibi oldu, yavrum yüzü gözü açılacak diye bir garibanlık çöktü suratına, nerede senin kpop sanatçılarına taş çıkartacak tipin, hey gidi....
üç buçuk senenin ardından ilk kez yakın zamanlarda yaptırdığım faaliyet. hem çok havalı oldu, hem dökülmeden çok şikayetçiyim ancak daha gür görünür oldu hem de yüzüme daha modern bir hava kattı.
gerçekten kuaförün iyi şekilde kesmesi, o dükkandan mutlu çıkartması bambaşka bir mutluluk katıyor insana.
bir de sanırım kestirmekten olsa gerek insan kendisini hafif hissediyor. ben en son kestirdiğimde hem saçımı hem de kendimi çok beğendiğim için eve uzun bir tur attıktan sonra varmıştım. işte böyle şımarttım kendimi.
Korona karantina vs derken zaten oldukça gür ve kalabalık olan saçlarım iyice uzamış ve kafamın ağırlık merkezi değişmişti artık.

Sevgili annem de kavga kıyamet zorla soktu banyoya bir elinde makine, bir elinde makas bir kesti pir kesti maşallah. Arkasını kazıtıp, önünü de kulak hizasının bayağa üstüne kadar kısacık yapıverdi.

Aynaya bakınca ağlasam mı gülsem mi şaşırıyorum. Böyle emoyla apaçi arası bir şeye dönüştüm. Hani yakışmadı desem, değil. Çok yakıştı desem o da değil. Ama tuhaf oldu yani. Egzotik gibi sanki. Bilemiyorum altan. Önü gözüme geliyor diye lastikle ortasını bağlayıp geziyorum ortalıkta.*

Neyse ki çok çabuk uzayan bir yapıya sahipler. kuaföre gider düzeltirim artık, n'apalım. Her şeye rağmen rahatlattı mı? Kesinlikle.