sade ile sözcükler[dünya sözlük radyo programı]

1 /
Bugüne kadar, sade ile sözcükler 17 yayın gerçekleştirmiş. Şimdiye kadar en uzun yayını da dün gerçekleşti. Yayın yapmaya alıştıkça yayıncı sesimden günlük sesime kaydığımı farkediyorum, sizin için üzülüyorum ama alışmış olmak güzel *.

Dün konuştuklarımız boşa gitmesin diye bir özet geçeyim dedim. *

Materyalizm diye başlık atmışım ancak asıl değinmek istediğim felsefi materyalizm değil, maddelere, satın alınan şeylere önem atfetmek üzerine kurulu bir tüketimcilik davranışı olan materyalizm idi.

Reklamların artması ile ister istemez hepimizin bu sistemin içinde olduğuna değindim ve malzeme ekonomisinden bahsettim. Çözüm olarak zero waste, sıfır atık hareketini konuştuk.

Ayrıca,
kompost, bokashi kompostu
greenwashing, sahte çevrecilik
influencer akımı
ideal benlik, gerçek benlik
planlı eskitme, tek kullanımlık plastikler yasaklansın, atık yağların geri dönüşümü
gibi konulara değindik.

Bol mesajlı -ancak yine de çok keyifli- bir yayın oldu fark ettiğiniz üzere. Katılan, katılamayan herkese teşekkürler!

dipnot: Diceyiniz kimselere kızmaz, hele böyle #7033487 tatlı kalplere hiç hiç hiç. *
Sürekli gidip gelip düştüğüm yayın olsa da sevgili 5k1e sanatçımızla özelden birbirimizi kucaklayıp durduk an itibariyle.

O kadar ince ki, benim ona gitmem gerekirken o benim mesaj kutuma gelmiş üstelik; ben şok. Sen yayında yazdın da göremedim mi/dönemedim mi diyor. Yok dedim nerde. Hassasiyetine bakar mısınız?
Birlikte Bir memnuniyet döngüsüne girdik durduk. *

Ya sen ünlüsün artık tadını çıkartacağına bana yazıyorsun. Söz öpeceğim kedimi senin yerine Hatta mıncıracağım şimdi bir sürü bir sürü. *
bu arada; Aşırı tatlı biri bu 5k1e çaktırmayın, şşşşş.

Kısa bir süreç de olsa Bugüne kadar çok kıymetli yazarlar ağırlandı. Hepsi de öyle alçak gönüllü.
Onların yerinde olsam kendisine özel kulis isteyen sanatçılar gibi davranır şart falan koşardım. Playlisti ben seçerim, konuyu ben belirlerim falan derdim. Neyse ki eski düzene geri dönüyoruz.
Şu sözlüğün ibrahim Tatlıses ve Serdar Ortaç ihtiyacı bir karşılanamadı gitti yanarım da ona yanarım. *

dicey bana çok kızacak.
Her hafta dinleyicisi olduğum radyonun ucundan bir konuşanı olmak heyecan verici bir tecrübeydi, sadeciğime beni konuk olarak davet ettiği için teşekkür ederim. Benim için çok keyifliydi.

Seramiğe dair başlıklar açacağım, kendi ürünlerimden görsellerle birlikte. cevaplandıramadığım sorulara bu şekilde karşılık vermiş olurum inşaallah. İlginizi çekmesine çok sevindim, tekrar çok teşekkür ederim. Sevgiler, hürmetler. *
yine çok sağlam bir program oldu, sonlara doğru pazarlama, tüketim, seramik yapımının incelikleri filan konuşuldu. entelektüel seviye tavan. pc başında böyle koltuğun üzerine ayaklarını koyup çömelme pozisyonunda bağcılar apaçisi olarak otururken utandım yani, gidip ortasından birleştirip jöleyle diktiğim saçımı yıkadım, efendi efendi yana taradım. çakma adidas eşofmanımı çıkarıp vintage örgü yün kazağımı giydim bu sıcakta hem de, içerden çerçeveli gözlüğümü, fularımı alıp geldim. hint gurusu gibi yer minderinde bağdaş kurup oturdum. yine de yayının hakkını verebildim mi emin değilim.

şakası bir yana her hafta aynı kalite çizigisini koruyarak nasıl devam ediyor, ayakta alkışlıyorum.