sagopa’nın dini inancım yok demesi

1 /
neden bu kadar onemli oldugunu anlayamadigim olay. biraderim isiniz gucunuz derdiniz yok mu baska da buna uzuluyorsunuz ya haahhaha. ac dinle oglum sevdigin bir sarkisi varsa yine. yok niye olmusmus, yok niye aciklamismis. seni ne ilgilendirir ya cani istedi acikladi unlu diye instagram'dan ateist oldum yazamaz mi? suc olmadigi surece cani ne istiyorsa onu yapar sonucu da kendisini baglar. komik komik analizler yok efendim gundem olmak istedi falan, birisi diyor muslumanlari elestirip ben sizin gibi musluman degilim demek istedi. he he kesin oyledir.* ne cok anlam yukluyorsunuz, baglaniyorsunuz hic tanimadiginiz kisilere de; adam ateist olunca kabullenemiyorsunuz. olmus iste, ben cok sasirmadim yarin cikip tekrar musluman olsa yine sasirmam. her seyi bu kadar onemserseniz kafayi yersiniz valla. bosver sen sarkilarini seviyorsan ac dinle yine. aha ben aciyorum su an: "spekulatifffff duslerin spazmi varrrrr."
Duyduğum an hülya koçyiğit gibi koşarak yatağa yüz üstü atladım ve sarsılarak ağladım. Benim en önem verdiğim şeylerden biri kendisinin inancı çünkü. Genellikle sanatçıların inançlarına çok önem veririm. Evet çok. Bugün dindar görünen bir parti sonrası dindarlaşan, yarın sol görüşlü bir parti sonrası atatürk üzerine besteler yapacak tüm sanatçıların acısını içimde taşıyorum.

Çok ciddi bir sürecin içerisinde olan güzel ülkenin vatandaşının dikkatini mi dağıtmak istiyorsun? Basit. Sanatçı olan ya da şarkıcı olan bir şey söylesin, "bomba" gibi düşsün magazin gündemine, sonra biz peşinden gideriz.
Beni "kitap okumuyorum" demesinden, Fars dili ve edebiyatı okumak isteyen arkadaşa "zaman kaybetme napcan Farsçayı" demesinden daha az yaralamıştır. Gerçekten üzücü, inanılmaz değişmiş. Bundan birkaç sene önce kendisine çılgın bir sevgi duyarken öğrenseydim bunları bir hayli kırıcı olurdu benim için ama artık önemi yok. Şarkılarını dinleyip geçiyoruz o kadar. Herkes değişebilir, o da değişti. Ama sevdiklerimizin değişmemesini, sevdiğimiz gibi kalmasını isteriz hep. O nedenle bunca garipsiyoruz dünyayı.
troll bir cevap gibi dursa da samimi cevaplar veremsi üzerine büyük ihtimalle gerçek olan bir açıklamadır.

aynı gönderi altında cübbeli dönemi için "hayatımın en büyük hatası, 2010 yılında irtibatımı kestim" gibi bir şeyler söylemiş, edip yüksel ve 19 sistemi sorulduğunda da "saçmalık" demiş.

iki ihtimal var.

birincisi, dini öteden beri kullandı şimdi gerçek yüzünü ortaya çıkarıyor ki bence düşük bir ihtimal.

ikincisi, sorgulamaları ve arayışları zamanla fikirlerini değiştirmiş, nihayetinde bugüne varmıştır.

her birey kendi seçimlerinde özgürdür, istediğine de inanabilir.

kişinin inancı müziğinin dinlenmesine/dinlenmemesine engel midir?