Samsun'da çocuğunun gözü önünde dövülen kadın

1 /
cezaların ne kadar yetersiz olduğunu konuşmaya gerek yok artık. farklı bir şey söyleyeceğim toplumdaki kadın imajı değişmedikçe ne yazık ki artmaya devam edecektir.

bu başlığı görünce sol frame'e baktım, şu an kadınlarla alakalı bu başlık dışında ne var dersiniz?
(bkz: bir kadınla tartışmak) entrylere bakın hepsine "kadınlar çirkeftir" mesajı var ve bir kısmı kendini soyutlayıp hemcinsleri hakkında yorum yapanlar. dostum, sana diyor acaba sen de mi biraz üstüne alınsan?
(bkz: hiç yalnız kız olmaması) ilk entry kızların hep beraber dolaşması ile ilgili bir saptama ama konu hemen değişmiş, ilişkilere gelmiş tabii. bilinçaltınızda bir problem olmasın?
(bkz: kızlarla beraber dedikodu yapan erkek) bu da güzel. kadınlara ait olduğunu çoktan kabullendiğimiz şeyi bir erkek yapıyor, eyvahlar olsun.

altlarda kalmış bir kadın cinayetleri başlığı var bir de. sen o kadar yaftala, kötüle sonra şiddet görmüş kadın haberlerine ateş püskür. özellikle kadın yazarlara söylüyorum, öyle olmuyor bu işler.

edit, bir de bu varmış; (bkz: izmir'de başörtülü öğrencinin okuldan çıkarılması) şu kadınların kafalarının dışını önemsediğinizin yarısı kadar içini önemseseniz yeterdi.
insani yorum yapma gafletine düşmeyeceğim insan olmayan bir şey tarafından uygulanan vahşetin kurbanı.

twitter yargısıyla yürüyen bir adalet demek, çenem ağrıdı gerçekten...
o kadın iyileşir, o adam cezasını çeker de o çocuk asla o manzarayı silemeyecek
babasından annesini dövmesin diye yardım bekliyor
ahlak yoksunu adam baygın kadını tekmeleyerek güç gösteriyor aciz ,
acaba o adam o hale nasıl geldi şeklinde bir yazı okudum
ne olabilir? farzedelim oldu bunun cezasını vermek 1.10 boyundaki o adama düşmez.
keşke 8 Mart’ı kutlayabilseydik.
Kadına yapılan şiddetin her türlüsüne karşıyım ancak özellikle çocukların yanında yapılanı beni çileden çıkartıyor. Bu duruma şahit olan çocuklar uzun yıllar atlatamayacakları psikolojik sorunlar yaşıyorlar ve ebeveynlerinden gördükleri bu yaşam şekli onların yanlış yetişmesine neden oluyor.
Twitter mahkemesi sayesinde hayatı kurtulan kadın. olay sosyal medyaya düşmemiş olsa birkaç gün sonra muhtemelen ölüm haberini duymuş olacaktık.. Bu ve bunun gibi şerefsizleri idam etmedikçe daha çok bu tip haber okur, duyarız.
Çok defa böyle şeyler hakkında yorum yapmayacağım dedim lakin iş zıvanadan çıktı. Bu tip olaylarda verilen ceza araştırılmalı ve kamuoyuna duyurulmalı. İbret-i alem için sert cezaların olması gerekiyor. Bakın bu tip olayların birkaç boyutu var.

-aileden alınan eğitim
-çocukluk travmaları
-çevresel etmenler
-ceza hukukunun caydırıcılığının olmaması
Gibi.

Bunların bir an önce yetkili kurumlarca incelenmesi ve gerekli planlamanın yapılması veya önlemlerin alınması gerekiyor.
twitter'da gündem olmasaydı bir gün muhtemelen "kocası / eski kocası tarafından öldürüldü" haberine konu olacak olan kadındır.
adam ceza alacak mı almayacak mi belli değil ama bu kadar gündem olduysa cezasız kalmaz.
peki adaletin yerini bulması neden bu kadar zor.?
bu tür cani insanlar toplumda nasıl yaşayabiliyor?
sorumluluk herkesin. adaleti sağlayan yetkili kişilerin, polisin ve toplumun bütününün.
kadın bedeni üzerindeki tahakkümün en uç örneklerinden biri daha.

modern hukuk ve modern toplumun yapısal gerçekliği evet kadına dünya tarihinde görülmemiş özgürlükleri kazandırdı ama kadını yaşamın kıyısına iterek , döllenebilen ve aynı zamanda öldürülebilen bir varlık olmasını maalesef engelleyemedi. namus adına verilen savaşlarda hâlâ iffet ve kirlenmişlik söylemlerine kurban gitmelerine engel olunamadı.

kadın cinselliği hemen hemen hiç bir toplumda en büyük tehlike olarak görülmekten kurtulamadı. kadının anaç ve doğurgan olmasına yüklenen aşırı kutsal anlam bir türlü normalleştirilemedi.

hukuksal olarak dünya kadar düzenleme geldi ama "hafifletici sebepler" ya da ağır tahrik" maddeleri ile bu tür suçları işleyenler çok komik cezalar alarak kurtulmaya devam ediyorlar. biz buraya ,sosyal medyaya tepkimizi sonuna kadar dibine kadar koysak da bunlar üç beş gün sonra elini kolunu sallaya sallaya dolaşmaya devam edecekler.

Kocası olacak şerefs*Z İbrahim zarap tarafından sokak ortasında öldüresiye dövülen kadındır. 9 kere şikayet etmesine rağmen her defasında geçiştirilmiş. Adalet bakanı Abdulhamit Gül adamın (!) Tutuklandığını açıkladı ama video yayılmasa muhtemelen 10. Defa daha şikayet edilir ve yine görmezden gelinirdi. Çocuğunun gözü önünde dövülen kadının durumu için Fahrettin Koca hayatı tehlikesi yok demiş de neyse ben bir şey demiyorum. Videoyu paylaşmaya elim gitmedi Abdülhamit Gül'ün yaptığı yanına kâr kalmayacak temalı tivitini paylaşayım. Yani bilemiyorum bakan bey 9 kere yanına kâr kalmış ne yapacaksınız içeride mi besleyeceksiniz?

git