sanki ferrari

1 /
en az passat mı çekeyim yanlarına kadar sükseli ve ondan aşağı kalmayacak bir bürokrat sitemdir. devlete çöreklenen hazıryiyici ve devletim malı deniz şiarını benimsemiş bürokrat tavrıdır. biz de devletin parası boşa gitmesin diye kutu kutu ilaç hesaplayıp ona göre yazalım, fazla ışıkları söndürelim.
Aranan aracın özelliklerinin kalem kalem belirtilmesine bakınca, sayın rektörün mebzul miktarda kişiye özel akademik kadro ilanı hazırlamaktan mütevellit mesleki deformasyona duçar olduğunu söyleyebiliriz.
Siirt üniversitesi rektörünün, ihale ile kendisine kiralanacak otomobilin ultra lüks özellikleri duyulunca kamuya yaptığı savunma... bunla ilgili bir tivit vardı bir de bunun sonu aq ile bitmeli diye.


tivit şu: git

haberin linki:
git

aracın özellikleri:
Alıntıdır
"Erman, kendisine 28 aylığına kiralanacak lüks makam aracının medyada yer alması sonrası bir açıklama yaptı. 13 Kasım’da çıkılan ihalede Erman’a tahsis edilecek araçta ultra lüks donanım şartları aranıyordu. En az 2017 model olması gereken 4×4 aracın, 2000 motorlu ve 190 beygir güce sahip olmasının yanı sıra 0’dan 100 kilometre hıza 8.2 saniyede ulaşması ve azami hızının 232 kilometreye çıkması olmazsa olmaz şartlar arasındaydı.

"Yabancı marka siyah renkte araç isteyen rektörün otomobilin donanımları da kalem kalem belirtilmişti: Dört tarafta hava yastığı, start-stop özellikli, uydu telefonlu, deluxe çift bölgeli tam otomatik klimalı, dört kol tasarımlı çok fonksiyonlu deri direksiyon, elektromekanik park freni, ısıtmalı koltuklu vb…
"