savaş cebeci

1 /
çocukluğumdan beri boks ve güreş izlemeyi severim. bir dönem fitness da yaptım. diyet yapmadan, aminoasit kullanmadan yol kat edemiyorsun. vücut geliştirme ise bambaşka bir olay. doğuştan avantajlı olanlar bile sadece kütle yapabiliyor, definisyon olmuyor. kütle de bir yere kadar yapılabiliyor. yani bu işte ilerleyeceksen steroid kaçınılmaz. dolayısıyla body building'in bir spor olup olmadığı çok tartışmalı. bence değil.

savaş cebeci tek kelimeyle berbat bir karakter. bu berbatlığın nüveleri önceden de onun içinde vardı ama steroide yumulunca karakterin karanlık yüzü onun tüm benliğini kaplamış. savaş kadar deli ama kesinlikle aptal olmayan cenk hoca dün gece efe aydal'ın yayınındaydı. profesyonel body buildingçileri kaslı obezler diye nitelendirdi ve kıçlarını bile yıkayamıyorlar dedi.

savaşla ilgili başka söylenecek bir şey yok. hayatımda gördüğüm z kuşağı değersizlik normlarına sahip en yaşlı kişi olabilir.
instagram hikayelerinde ara ara karşıma çıkıyordu bu arkadaş. ilgimi çekmediği için hızlıca geçerdim. dün Twitter'a da düşünce baktım kimdir nedir diye, 50 yaşında adam tarak kürek işler peşinde kendini bozdurmuş.
çoluk çocuğuna yazık!
Videoyu üzülerek izledim. Dayağı atan dövüşçü, güreşi de biliyor. Dayağı yiyen ise kemal sunal'ın karamürselli deli hamdi için dediği gibi kalıbının adamı değilmiş bu inek. Kavgada ben dayağı atanı kurnaz buldum. Zira sen dövüş biliyorsun, savaş ise fitnessçı. İstediğin kadar ötekinden kalıpsız ol. Kılıç bilen sinek siklet, bilmeyen ayıyı haklar. Dolayısıyla dürüstlük icabı kaan denilen döven kişi mümkün mertebe kavga etmemeli, ancak kendisine saldırı durumunda saldırıyı def edecek kadar cevap vermeliydi. Yiğitlik bunu gerektirirdi. Kaan denilen adam 120 kiloluk donanımlı profesyonel bir dövüşçüyü dövebilir mi? Hiç öyle bir müsabaka boksta ya da güreşte tarihinde görülmüş mü? Ha savaş nasıl biri? Kavga başlangıcında haksız ama sanki kendisi de kendisinin trolu gibi. Dövüş bilenle dövüşecek kadar hoyrat ve tedbirsiz. Evet belki böyle bir dayak günahlarına karşı ilahi bir ikazdır. Kibir yakışmıyor savaş'a. Ben o baltazarlığının altında yine de bir saflık bir masumiyet görüyorum. Sevimli bir mizahı var ve yapay bi kişilik gerçek kişiliğini kapatmış. Artık yapacağı şey, ilahi ikazı okuyup özüne dönüp mütevazı insan olmak ve sahte kasıntı kisvesinden rücu etmek.
Her kuşun etinin yenmeyeceğini güzelce deneyimlemiş sosyal medya fenomenciği. Hazırlıksız yakalandı mevzusuna gelirsek videonun başında kaan 3 kere başla diyor, ilk hamle fırsatını bile ona veriyor, ki bu bir sokak kavgası böyle bir mecburiyeti yok.
2016'da başlığını açmışım.

O zamanlar ''doğal vücut geliştirmeci'' diye ün yapmıştı. Takibe almışım o zamanlar. eskiden iyiydi, son seneler iyice tırlatmaya başladı. Olmadık konulara girdi, siyasetti bilmem neydi, alanından başka her şeye video çekiyordu.

Dolayısı ile kaan kazgan'la olan polemiğinden haberdardım. Polemik çıkınca baktım bu çocuğun müsabakalarına. Çocuk güreş biliyor, BJJ biliyor... BJJ ile alaşağı edeceğini biliyordum, şu hareketi yapacağından yüzde yüz emindim çünkü böyle bir çam yarmasını devirmenin, pes ettirmenin en garanti yolu bu.

uzunca bir zamandır savaş cebeci'nin ağzına pelesenk olmuştu ''zargana'' lafı. Sonunda zargana çarptı adamı. Tebrikler Kaan...
amerika da yaşayan kendine ait bir spor salonu olan ve bir youtube kanalına sahip kişi. bazen ölümüne saçma ve atmasyon bilgiler verse de üstüne üstlük bunu kabul etmeyip bunda ısrar da etse, yorum sekmesinden bebe belikle atışsa da, bazı vidyoları fena değildir. çok nadir baktığım olur.