seks

1 /
isim hali cinsiyet anlamına da gelir. tdk'ya girmiş olsa da bizde bu şekilde kullanım alanı bulamamıştır. ingilizce'de ise cinsiyet anlamıyla yaygın bir şekilde kullanılır. hatta biz bile zamanında asl pls derken bolca kullanmıştık.

+amcacım şu formu doldurur musunuz?
-isim, soyisim tamam da bu seks ne?
+seks işte. erkek kadın şeklinde seçeceksiniz.
-sen ne demek istiyosun? tabi ki kadın.
+amcacım cinsiyetini soruyor orada.
-???
Kişinin cinsiyeti ile ilgili hormonlarının normalden fazla salgılandığı zamanlarında bireysel veya başkasının katılımı ve eşlik eden üreme içgüdüsü ile (erkekte) vücutta üretilen spermin yoğunlaştırıp salgılanması, (kadında ve erkekte) vücutta cinsel organ yoğunluklu kasılmalar sonucunda rahatlamaya ulaşma aktivitesidir.

Birçok uyaranı ve türü olan bir aktivitedir.

Seks olgusunun vücutta (beyinde ve organda olmak üzere) iki merkezi vardır.

Durum atmosfer duygu ve uygulanış şekline göre çeşitli evre ve adlandırılmaları mevcuttur.

Ona odaklı yaşamak ne kadar yanlışsa, onsuz yaşamaya çalışmak da o derece sıkıntılı bir haldir.

Normalden fazlasına çabalamak nasıl bir rahatsızlıksa (nemfomani), onsuz yaşama isteği de canlı doğasına aykırıdır ve bi tür rahatsızlıktır (aseksüellik).

Kısacası insan ve hayvanın beslenme, dışkılama, korunma, kahramanlık, saldırganlık, öldürme-yok etme gibi temel içgüdülerinden biridir.
Birisinin bir başkasının vücuduna nüfuz etmesidir. Kendinizin ulaşamadığı yere başkasının ulaşmasına izin vermek ve ulaşmasıdır. Seçenekler mevcuttur. Deep sevenler hard sevenler soft sevenler vardır. Tabi daha bir sürü bir şeyler sevenler vardır.
Birilerine göre dört kadınla evlenenler yüzünden bekarlar helalinden yapamıyormuş. Ya bu arkadaş Arabistan'dan yazıyor ya da ben +3 hakkımı kullanmayarak enayilik ediyorum. Allah akıl fikir versin ne diyim.
Muhafazakar bir sözlük olması sebebiyle çok fazla üzerine düşülemeyen konudur. Bu kadar çok muptelası olan, seveni olan, yapılan bi aktivitede kimsenin fikri yok mu yani? Buraya cesur kişilerce tanımlar girilmiş ama artılama için pek fazla cesur kişi yokmuş. Seks doğal bir durumdur. Bir kişinin bir partner ile beraber yakın ama çok yakın temasıdır. Kimisi nikahlı sever kimisi nikahsız. Kimisi karşı cins ile gerçekleştirir, kimisi hem cins ile. Doğal olanı, doğada olanı karşı cins ile olanıdır. İslamiyette olanı nikahlı veya cariyeli olanıdır.
Çok içine girmeyeceğim konunun ama güzel bir nimettir. Büyük haz verir. Her insanın bu hazzı yaşaması gerektiğini düşünürüm.