selahattin demirtaş

1 /
Zamana ve zemine göre terörist olup olmadığı değişken kişi. Eskiden mecliste saygın bir vekil iken şimdi terörist. Yarın ne olur bilinmez. Şu an sırtını aihm'ye yaşlanmış bir şahıs. Kucak seven birisi kısaca. Ancak hangi siyasi var ki kucaktan kucağa gitmeyen? Davulla zurna ile ülkeye giren teröristi ülkeye elini kolunu sallaya sallaya sokanlar ise vatanı en çok sahiplenenler. Açılım adıyla taviz verenler, terörün her yere bomba kurmasına izin verenler vatansever. Ya kavramın tanımı yanlış ya da terörist diye bir şey tamamen uydurma. Merakımdan soruyorum Azerilere göre ermeniler terörist mi mesela? Ya da ermeniler göre Azeriler mi terörist? İsrailli arkadaşıma Filistin sorduğum zaman şunu demişti. Terörist kallione onlar, İran Rusya sürekli silah veriyor fırsat buldukça bizim askerleri öldürüyor gerilla terörist onlar demişti. Ben çözemedim bu terör işini oldum olası.

Irak abd'ye göre 11 Eylül sonrası terörist ilan edildi. Asıl suçlu taliban olmasına rağmen fırsattan istifade ırak araya kaynadı. Sonra demokrasi adı altında terörist olarak yaftalanan pek çok ülke oldu. İşid terörist ama iside göre diğerleri... Şu terör kavramını güzelce izah edelim derim. Yoksa bu işin içinden çıkmak çok zor.
bu kişi cumhurbaşkanı adayı oldu ve seçime girdi.
sorum şu: isnad edilen suçları bu seçimden sonra mı işledi de hapis vs yatıyor yoksa bu seçimden önceki faaliyetlerine dair suçlar mı var?
önce var diyorsanız neden o zaman savcılar harekete geçmedi...mahkemeler iş görmedi.
bu kişi ekranlar da saz çaldı... sizin izniniz ile.

sonra ne oldu ise oldu... hapis vs. isnad edilen suçlar cumhurbaşkanlığından önceki zamana ait suçlar ise siz tamamen siyasi hareket edip demirataşı seçime sokup yüzde 9 oy almasına sebep oldunuz ve bu işinize de gelmiş olmalı. çünki o zaman savcılar vs harekete geçip hayır bu adam aday olamaz vs deseydi ve seçime sokmasaydınız muhtemelen tepkisel oylar olacak ve bu %9 oranında oy rakibinize gidecekti. ama o zaman o terör suçları vs akla gelmedi. neden siyasi rant ve oy bölme var. şimdi oyumuzu bölsün. ne de olsa kazanamayacak sonra icabına bakarız.

farz-ı muhal aihm siyasi bir karar verdi diyelim. bizim ülkede bu tarz değil çoğu şey siyasi karar olarak veriliyor artık.khk'lılar... hapisteki kadınlar... çocuklar...
Terörist kelimesinin üstünü öyle bir doldurdular ki; isimleri değiştir isme göre hareket edilecek, kanunun maddenin bendin kendisi terörist olacak. Aslında terörizm devletlerin enformasyon silahı ve hükümet seciyesinin hükümran refleksi'dir.

Senin mahkemen, hakimin, hukukun, anayasan "terörist" değil diyorsa ve zikredilen isim "terörist" ise sorun hukuk sisteminde, terörist değilse sorun yine sendedir.

Bu şeye benziyor; babasına kardeşlerini şikayet eden çocuğun, kardeşlerini kötü mahsul çocuğu olarak tanımlayıp kendisinin iyi aile çocuğu olduğunu söylemesine ile benzeş.

Selahattin Demirtaş'ın siyasi kimliği olmasaydı taraflar bunu dert dahi etmeyecekti. Nitekim bu isim gibi onlarca halk düşmanı ve sizin deyiminiz ile "terörist" isim var.
terörist kelimesinin altını öyle boşalttılar ki böyle namuzsuzlara terörist dediğiniz zaman az kalıyor.
bu teröristi seven, sayan, menfaati için kayıran, göz yuman kim varsa altı dolu dolu şekilde terörist oğlu teröristtir.
aihm de bu adamı bırakın diye anırıyorsa bu adamın terörist olmama ihtimali yok.

ha bizce zaten katıksız teröristti, aihm bizi tasdik etti.
--- alıntı ---

her üye ülke AİHM heyetine bir yargıç verir. Bu tek yargıç o ülkenin önerdiği yargıçlar listesinin içinden AKPM oyu ile seçilir. AKPM seçimi öncesi adaylar alt komitelerin gerçekleştirdiği sıkı bir mülakat evresinden geçerler.

9 yıllık bir görev süresine sahip olan yargıçlar yalnızca bir dönem görev yapabilirler ve görev süreleri boyunca tam bağımsızlık ile hareket etme yetkisine ve sorumluluğuna sahiptirler. Kendi ülkelerini temsil etmez veya çıkarlarını kollamazlar.

Her yargıcın tüm üye ülkelerden karışık şekilde oluşan çalışma takımları bulunur. Bu takımlarda alanlarında uzman hukukçular, danışmanlar ve asistanlar olur.

yargıçlar, yerlerine başkası seçilinceye kadar görevlerini sürdürürler. Buna karşılık, daha evvel katılmış oldukları davalara, görevleri sona erdikten sonra da bakmaya devam ederler. 70 yaşına gelen bir yargıcın görev süresi otomatik olarak sona erer.

Bir yargıç ancak diğer yargıçlar tarafından görevden alınabilir. Bunun için diğer yargıçların üçte iki çoğunluğu gerekmektedir. Bunun dışında bir yargıcı görevinden alabilecek bir başka üst otorite yoktur.

--- alıntı ---

bu şartlara haiz bir kurumun suçsuzdur dediği kişi...

he burada "teröristtir" yargısında bulunmamızın, ne kadar öneme haiz olduğunu bilemedim sözlük!

evde zor tutulan yüzde elliye sormak lazım belki...
Teröristtir.
ancak hdp tabanından , rakip partilere kayacak oylarla rakip partilerin kendilerinin önüne geçmesini ya da oy oranını arttırmasını istemeyen iktidar partisi tarafından bir şekilde seçimlere girmesine müsade edilecektir. Böylece rakip cenahtaki oylar bölünerek nispeten daha güçlü bir çoğunluk olmalarının önüne geçilecektir.