sen muhteşem bir detaysın

1 /
bir zamanlar mükemmelliği sezmek için ayrıntıların detayların ne kadar mühim olduğunu farketmiş ve mükemmel olan bir şeyin tespiti için ayrıntılara dikkat etmek gerek diye düşünmüştüm. Sonrasında bu sözü duyunca güzel bulmuştum çünkü muhteşem gözüken seyin muhteşem olmasının ana faktörü sensin gibi bir anlam barındırıyor, sanırım. ama sağolsun popüler kültür bunu da tüketti. her bir şeyin altına, mükemmel bir detaysın, muhteşem bir detaysın yazıla yazıla... tipik YouTube yorumu.
şeytan ayrıntıda gizlidir kısmını perde arkasında belirtmeye çalışma durumunun sevdaya dahil olup olmadığını sorgulatan söylem.

samimi olmakta fayda var...

İltifat tıkanıklığı yaşayanların imdadına yetişen söylem. Muhatap kalanlar ise "muhteşem" kısmında gözleri parlar, "detay" kısmında ise "muhteşem yalnızlık" yaşar. Birleşik Krallık değil ise insan bu his ona çok koyar.

Sen muhteşemsin... Kafi. Detay sensin.
Bir insana "detaysın" demek bende çok olumlu bir his uyandırmıyor ya. Öte yandan "detaylara takılmayalım, detaylarda boğulmayalım" falan diyoruz mesela, ne bileyim. Buradaki bakış açısı nedir? Kompozisyon şeklinde yazınız.