4.
ağlayarak uyanılan rüyaların yoldaşıdır. dudaklarda acı bir tat, hayat biraz daha kısa olsa da, yüreğim biraz daha sebat.. yanmaya devam, o güller çoktan solsa da!..
devamını gör...
7.
vefaya ve vefasızlığa dair her kırıntıda seni görmek, anıların zihni ve yüreği işgal etmesi, başka birine veya bir seye mahal vermemesidir. kaybolmaktir ve bilmektir kendini tezatlarda.
devamını gör...
14.
seni sevmek boşa geçen onca yıllardır. geri gelmeyecekler de üstelik. yani seni sevmek kendime yazık etmektir.
devamını gör...
16.
seni sevmek. rabbimin hediyesini sevmekti. mukabilimi yaratanaydı sevgim. sana olan sevgim rabbime olan sevgimi ve muhabbetimi arttırıyordu. manay-ı isminle değil manay-ı harfinle seviyordum seni. sen yoldaşımdın. dünya ve ahiret yolunda ki varsa ahirete bir inancım, baki'nin hediyesiydin baki hayatta. şimdilik yaşlı olsanda ehemmiyeti yoktu. senin için her fedakarlığa katlanabilirim, katlanabilirdim. çünki cennette hurilerden daha güzel bir surette bir dostum olacaktın. şimdilik güzelliğin gitsede hiç önemli değildi. böyle daimi ve baki bir arkadaşlığın hatırı için her sıkıntıya katlanırdım, katlanırım bu kısacık dünya hayatında. biliyorum ki bundan 30-40 sene sonra bunu yazan ben, belki bunu okuyan sen ve diğerleri, hiç birimiz burada olmayacağız. bu kadar kısacık bir hayat için varsın sıkıntı çekelim. seni sevmek imtihan... seni sevmek başarı, seni sevmek her şey... seni sevmek sükun... sükunet... huzur...
devamını gör...
19.
üşenmedim, tek tek baktım.

bu saçma başlığın interaktif sözlüklerdeki tanım sayıları:

ekşi: 27
uludağ: 39
itü: 49
ihl: 752

cogito'da da alır yürür bence.

seni en çok bizim çocuklar seviyor anlaşılan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.