şenol güneş

1 /
malum basın toplantısına takmış olabilirim.

organize işler'in ilk filminde, müslüm hıyarı, bizim çakma fedailere, o dağda bayırda, ses çıkarmadan oynanan golf sporuyla karışık dayağı attıktan sonra, bizim kahramanlar, ağız, burun karışmış şekilde, yedikleri dayağın kritiğini yapar. yedikleri dayağın temizliğini överler, hatta şaşkınlık içinde birinin zincirle vurduğunu filan anlatırlar.

işte şenol güneş'in basın toplantısı, aklıma bu sahneyi getirmiştir.

&list=PLcYtsaOYc72yaEZeH-Wu_bDgi1KrQ5Ya7">git
"ben hayatımda italya'nın ısınması gibi bir ısınma görmedim. senin maçta atacağın deparı onlar ısınma sırasında atıyor. "

şeklinde efsane bir açıklama yapmış. iyi de sayın çakma filozof o takımın başında sen yok musun? kim çalıştırıyor bu takımı?

resmen ingiltere'ye 8-0 yenildiğimiz karşılaşmada kova yaşar'ın maç içinde arkadaşlarına "la arabı tutun kaçırmayın arabı sakın" diye böğürmekten başka hiçbir planımızın olmadığı günlere geri döndük.

"abi gavur yapmış yaa" diye ağız sulandırmaktan başka bir şey bilmeyen bu hamido'yu uluslar ligi'nden küme düşürdüğünde kovamamışsak biz , zaten bir gram ilerleme de katedemeyiz biz.
bugün yapmış olduğu basın toplantısında, havanda su dövebildiğini göstermiştir. bunun dışında, beşiktaşımdayken de sürdürdüğü alışkanlığını kaybetmediğini göstermiştir. beşiktaşımdayken de, oyuncusunu basının, taraftarın önüne attığı olurdu; alışkındık yani. bugün de taylan antalyalı'yı hedefe koydu. yok sakatmış da, sakatlığını gizlemişmiş... zaten taylan bu sakatlığı gizlediği için, kevgire çevirdiler bizi euro 2020'de. "huuuooop, gianluigi taylan numara çekmiş, yüklenin türklere" he mi? tamam taylan sakattı, sakatlığını gizledi... bu sakatlık denen şey, günümüz tıbbi teknolojisinden gizlenebilen bir şey mi? onca mr, röntgen, cart, curt, ödemi, yırtığı, söküğü, dikiği tespit edemiyor mu? taylan'a atarlandığın gibi, milli takım tıbbi heyetine, sponsor hastaneye atarlandın mı? yoksa, lgbt dalgasına yükseldin de, bunu mu bahane ediyorsun? taylan başlığında, bu lgbt olayı ile ilgili yorumumu yapmıştım. bu şenol güneş için de geçerli, şayet durum buysa... topçu da, hocası da öyle her topa giremez bu ülkede. ha bu doğru bir yaklaşım mı? değil. ama malzeme bu, ülke bu.

oyuncusunu satma alışkanlığını terk etmesi gerekiyor artık. yaş olmuş 70, serde karadenizlilik de var... yani mümkün değil. o halde, kendisi ile çalışan ya da çalışacak olan futbolcular bilmelidir ki, şenol hoca'nın istediği gibi olmazsanız, sizi basının önünde satar.
bu saat oldu hala istifa ettiği veya görevden alındığı haberini okuyamadığımız kişi.

insanda biraz utanma olsa istifa ederdi ama zımbalı şenol beyde utanma da yok..
Daha önceki başarısında galatasaray takimi ve Fatih terim ikilisinin ekmeğini yiyen, şimdiyse kendi başına takimi getirdiği hal sayesinde gerçek değerini bulan hoca. Kimse kusura bakmasın, galatasaray'ın UEFA kazandığı kadrosu olmasa o milli takım da bi halt edemezdi. Sagolsun bizim çocuklar.
şu video da futbolun en kibar yorumcularından biri olan adamı bile delirtmeyi başarmıştır. izlemenizi tavsiye ederim. şenol güneş çağın gerisinde kalmış bir teknik adam. kamp yerine tatil yaparsanız turnuva öncesi böyle dökülürsünüz şenol hoca. iyi bir hazırlık dönemi ile bu topçular iz bırkabilirdi. oyuncu grubunda da kendisinin suçlu olduğu konuşuluyormuş. 3.2 m tatlı geldi direk istifa etmedi . fatih terimi de sevmem ama adam başarısızlıkta hemen gidebiliyor sorumluluğu alıp. şenol güneş gibi oyuncuları suçlamıyor.