sevgili günlük

1 /
Ben biraz dünümden bahsetmek istiyorum sevgili günlük. Anca kendime gelebiliyorum çünkü sabah yüzme kursuna gittim ama olimpik havuza atlayamayıp herkesin aaa atlayamayan kız sendin di mi deyip saçma sapan motivasyon cümlelerine maruz kaldım. Ayrıca ben de biliyorum korkumun üzerine gitmem gerektiğini. Ama yapamadım. Üstelik büyük havuza girdikten sonra küçükten de korkar oldum.
Ayağımın değmediği yerlerde aşırı tedirgin oluyorum.
Eve geldim çok yorgundum. Arkadaşım geldi oturduk falan derken güzel bir gündü. Ama yaşadığım bir farkındalık beni rahatsız etti.

Ne kadar çok kilo aldığım gerçeği.. Yeme bozukluğum doyma hissimi yok ettiği için. O iç dengeyi sağlarken oldukça zorlanıyorum. Doyum noktamı bir türlü fark edemiyorum. Nerede durmam gerektiğini bilmiyorum. On kilo var tam bu seneyle geçen yıl arasında.. kıyafetlerim olmuyor ve çok mutsuzum.

evde geçen yıldan diyet listelerim var ve tekrar diyetisyene gitmek istemiyorum. Ayrıca fiyatları da oldukça artmış durumda. Onlardan birini uygulayabilirim umarım.
İki gün bağda sabahtan akşama kadar çalıştık. Ot yolduk, bağ belledik, taş taşıdık, gül fidanı ve sebze sitili diktik. Bu iki günün yorgunluğu ile uyuyunca nerden peydâ olduğunu bilmediğim rüyalar gördüm. Kötü değillerdi, aklımda da kalmadılar zaten.

Her neyse; günlerdir ciğerimi söken bu öksürük, inad edip sökülmek istemeyen bu balgam ve nazlanarak açılmak bilmeyen sinüs kanalları beni daha çok yordu bağ işlerinden. Ha bu arada, dört gözle beklediğim kitap siparişim ilçe postanesine varmış. İnşallah bugün kavuşacağız. Sabah sabah fondan çikolata yedim. Yeni güne selâm olsun.
bugün yeni bir tetiklenme yaşadım.

pazartesi günü elif de müsait olunca buluşmuştuk. ertesi gün lafı geçince burcu onsuz buluşmamıza bozuldu. oysa o, o gün müsait bile değildi ki... neyse fırt diye arkadaş olduğumuz burcu fırt diye benden uzaklaşıp fırt diye sümeyra ile kankeyto oldu. bugün de sümeyra ile buluşup storyler atıyor. umrumda mı? yani yoo ne kadar çocukça hareketler, hiç benlik değil demek isterdim. lakin umrumda malesef. çocukken neslihan ile filiz benle küsüp beraber takılırlardı. ben de gizli gizli ağlardım. galiba o çocuğun başını okşama vakti geldi.
canım gel buraya konuşalım biraz.
sevgili günlük,

bugün en yakın arkadaşım nişanlanıyor. gelinin kız kardeşi, fotoğrafçısı, tepsi tutucusu gibi sıfatlarla katılacağım bir organizasyon olacak. heyecandan sabah 6'da uyandım. 9 yıldır devam eden bu ilişkinin her anına şahidim. benim güzel kardeşlerim mutlu olmayı çok hak ediyor. bugün çookk güzel bir gün olsun.*
Kızıl saçlı kıza.
Bütün olay 2017 senesinin ilkbahar ayında başladı.
Bu zamana kadar kimseye gönülden bağlanmamıştım. Yada bağlanmam sanıyordum.
11:30'da kırılma gerçekleşti.
Öyle böyle değil.
Mükemmel bir kafa dinleme tatilinin ardından okuluma döndüm. Ama kendimi boş hissediyorum biraz. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Yönümü şaşırdım ya da tam olarak o yöne yönelmek beni yıpratıyor. Kendime dahi itiraf edemesem de ikinci. Bazı boşluklar var dolmayan. Belki biraz daha zaman vermeliyim. Ama nereye kadar?
Belki bir tarih belirlemeliyim. Ama o da anksiyete yaratır. Belli başlı sorumluluklarım var ona yönelmeliyim. Bunu biliyorum.
Kilo vermem gerekiyor memlekete dönemem.
Bazı şeylerden kaçıyorum hissi de var.
Daha 48 saati yeni doldurdum sanırım bu memlekette ama kafamda bir ton düşünce var. Hevesli heyecanlı ve istekliden ziyade. Birazcık kilo vermeye odaklı ve çokça da kafam karışık. Rutin oluşturmaya çalışıyorum aslında ama ne kadar başarılıyım onu da bilmiyorum. Kendime sakin ol da diyemiyorum. Birden çok düşünce. Aslında bomboşum ama kafam dopdolu. Ağlayamam, sebep yok ayrıca gereksiz dramalardan hoşlanmam.
Güçlü olmak zorundayım.
Ailem, onlar bile yanımda değil düşemem.
Bana iyi gelen şeylerden de uzaklaşıyorum.
Tek başınalık ne kadar mantıklı.. bu da sorgulanır.
Ama bu his. Bu anlatamadığım şey, her neyse bana nefes bile aldırmıyor.

İyiyim. Ama niye böyleyim.
sevgili günlük.

bugün telefonumun şarjı yüzde otuz-kırk arasıyken sıfırlanarak kapandı. şimdi dikkat ettim de bataryası da şişmiş gözüküyor. canparem elimde patlarsa halim nece olur.

ağlamıyorum, süs olsun diye o damla izleri.