sevgili sözlük

1 /
sevgili sözlük,
hakkımda var olan soruşturmadan dolayı milli eğitim müdürlüğünce görevime son verilmiş.
bugün son derslerime girmişim meğer.
daha da kötüsü olan bitene artık üzülemiyorum, şaşırmıyorum.

"zalimler, zorbalar, hükmedenler öfkelendiriyor beni.
öfkem, kıpkızıl, kokularla, güzel anılarla bileniyor.
bir meydan savaşı gibi yürüyorum.
umrumda bile değil bu yolun nereye çıkacağı.
yaşamayı bilen, ölmeyi de bilmeli.
bir an, bir kısacık an bile gözlerimi kırparsam sonsuza dek lanetlensin öfkem.
korkun siz korkaklar bu öfkeden.
hepimiz aynı ölümle sınanacağız.
ölenlerle yürüyorum ben.
binlerce yıldan beri yürüyorum.
ıhlamur kokularıyla, aşklarla, özlemlerle, anılarla yürüyorum.
bir meydan savaşı gibi yürüyorum.
biz, bu hayat için hayattan vazgeçtik.
biz, bu hayat için hayattan vazgeçeriz."


İnanılmaz üzgünüm ve bunu saklayamayacağım sözlük. Oda arkadaşım regina' Ya iyileşmeyen kanser teşhisi konuldu ve ameliyat dışında ışık ya da kemoterapi uygulanacakmış. İçimden bir şey koptu şimdi ölecek miyim? Diye doktoru sorduğu o anda. Doktor birden ah Quatsch nein yani saçmalama gibisine şeyler dedi. Ama reginacık o kadar üzgün sordu ki. Kızına nasıl anlatacak diye çaresiz hissetti ve bunu ifade etti. Doktor ise kızıyla konuşmayı teklif etti. İyi bir hayat standartı ile sizi güçlü tutacağız dedi doktor ama ne zamana kadarını kimse bilmez. Sevgili regina uyana kadar onunla konuştum. Umarım iyi gelmiştir uyuyor şimdi. Ama suratı asık uyuyor. Doktordan tek ricası, kocasının tedavi görüp öldüğü hastanede kendisinde tedavi görmemesi idi. Ölüm var ölüm sözlük. Kıyısından sıyırmışım.
Sevgili sözlük.
Çok zor günlerden geçtim, geçeceğim ama hep örnek olarak daha ağır şeyleri yaşamış olan kişiler karşıma çıktı. Bugün bi anne ile tanıştım oğlunun ismi konstantin idi. Roma imparatoru olduğunu biliyordu kadın. Düzelttim dedim ki doğu roma imparatoru. 330'da konstantinopolis yani bugünkü istanbul'u kuran koca adam diye. Kadının ismini bile sormadım ahahah. Kaldı aklımda konstantin'in annesi. Yanımda maria yatıyor. Maria'nin ikinci ismi margot imiş ama narkozlu dilim dönmedi o yüzden maria kaldı. Yavrum benim için çok emek sarfetti. * Hakkını veremem keşke şekeri olmasaydı o zaman çikolata verirdim. Garip bir şekilde kadın narkozlu narkozlu akşam yemeği yedi. Bense tam bir gün ve 2 saattir açım. Su konusunda Serum yiyorum ve ilaç o yüzden telafi ediliyor açlık hissi. Annem bugün çoraplarını giydirdi. Bebeğimişim gibi davrandı. Ha bire uykum geldi doyasıya yüzüne bakamadım. Uyumadım ki diye diye şaka yaptım 2 saat ama bal gibi ağzı açık yüzüne bakarken uyukladım. Şu an iki saatte bir uyanıyorum. Hay ben narkozlu bile uyku sorunu yaşayan beni neyleyim. Şimdi yataktan kalkmalıyım ama hemşireyi çağırmak istemiyorum. Kendim başarırım diye hesap ettim. Ayağa kalkmak ne büyük bir zülüm. Yatmak ayrı acı veriyor. Çatır çatır yaptıkları işlemleri anlatmasaydılar belki daha rahat olurdum. Sanıldığından daha büyük belayı atlamışım bu halime de çok şükür.
Biraz şiir okumaya geldik fakat kahrolası düzen izin vermedi faturası ödenmemiş yazarlarımız ne zorluklarla dile getirdiği o güzel kelamları bize aktaramadı üzgünüm. Birde yazanlar varki kalbini kırmışlar buna da ayrıca üzüldüm. Her nedense aklıma Bayhan geldi.
">git
bugün beni bi yazar çok üzdü, oysaki duygularımı ne kadar az kelime ile anlatsam diye düşünüyordum. sayesinde şimdi bu bedbaht olan ben, uzun uzun cümleler sarfediyor. çok kırıldım. zaten yazmak kadar duyguları anlamak zordur, insan kendine nasıl emin olur, üzgün olmaz, barışık olur.. sorunsalı sorular. bırakınız dili adamakıllı çözeyim, öyle özgün, serbest uzun uzun cümlelerle şiir yazayım. çok kırıldım.