sevgili yapan kişideki değişiklikler

1 /
Ben arkadaşlarım pabucumu dama atınca anlıyorum ki sevgili yapılmış. Bir süre sonra "ekhooo!" diye gelince de anlıyorum ki o cicim haftası bitmiş yavaştan normale dönülüyor. Üzerime fazla düşülünce de anlıyorum ki ayrılınmış ve durum kurcalanmaya müsait değil.
Annemin hayatta tarakla işi olmamış sırma saçlı kardeşime “oğlum sen saçını mı taradın?” Sorusundaki değişiklikler gibi olsa keşke hepsi ama değildir.

Benim liseden bi arkadaş karşı cins olmam sebebiyle beni ve diğer yakın arkadaşımızı instadan engellemişti. Sonra bunların ikisi de başkalarıyla evlendi çocuk yaptı, takipleşmeye başlamışlar. Ben Hala engelliyim. Neyim ben potansiyel tehlike mi? Bi de ben o kadar yakışıklı bebe içinden cidden sana mı bakıcam? İnsanlar çok değişik.

Başka hanım kızımız, karşı cins arkadaşlarımızla aşırı samimi konuşurdu aşkım bebeğim bilmem ne. Çocuklar da “yahu yapma kızlar yanlış anlıyor” dediğinde “aman ne sığ kızlar buluyorsunuz be” derdi. Geçen sevgili yapmış bu hanım abla. Bizim de ortak arkadaş aramış bunu napıyosun diye, sevgilimleyim demiş. Bizimki durur mu? Hönkürerek naaaağbeeerrrr aşkıııığmmmmmm diye çığırmış telefonda.
Bana anlatılan kısımda telefonu o an yutmak istediğine eminim demişlerdi. Ulan eğlendim.

Sooooracıma benim sevgilim biz sevgili olmadan evvel aşşığrı sosyal it kopuk iki insandık. Hayatımızı iyi yaşadık. Sonra dedik hadi bunun adı olsun artık arkadaşlar da bakılıyor falan. Sevgili olduk resmî olarak. Sonra adam delirdi. En son şöyle bir kavga hatırlıyorum “sen benim yaptığım hiçbir şeye karışmıyorsun, ben de sana karışmayayım diye yapıyorsun bunu. Hiç kıskanmıyorsun beni vs vs “ silmişim aklımdan önemsiz. Hiçbir şey değişmemişti. Adını koyunca adam değişti. Neyse velhasıl böyle saçma sapan değişikliklerdir. Evlenenler boşuna boşanmıyor abi. Baksana cidden insanlar değişiyor saçma sapan şekilde.

Üzücü değişikliklerdir.
biraz daha mutlu oluyorlar ve güzelleşiyorlar sanki bu mutlulukla.

tabi önce güzelleşmiş sonra sevgili yapmış da olabilir. o kadar sık güncelleme almıyorum, hatlar karışabilir evet*.
Ayda yılda bir duş alan tipler bile sevgilileri olduğunda, dışarı çıkmadan önce mutlaka duş alıyor.
O yüzden aynı evde kaldığım birinin duş alma sıklığından yola çıkarak sevgilisi olup olmadığı hakkında fikir yürütebilirim.