şey mi dostum yine yangınlar yine ben

1 /
Bir kaç gündür haşır neşir olduğum modum.

Ben böyle değildim ya. Ben keyifli olacak bir hal illa bulurdum. Kaçar mı?
Biri çıkıp, şimdi içimi okuyup dese ki "seninki de zorluk mu?" Diye, "haklısın" derim ama yine de yangınlar yine de ben ya. Üzgünüm bu ara işte. Güzel şeylerin gelmesi yakındır gibi duruyor, çünkü sabırdayım ben. İnşallah. amin.
Biri kilolu diğeri zayıf iki çocuğun sosyal medyada açtığı canlı yayın repliğidir. Türkiye gündeminde viral olmuş, ağızlardan düşmeyen repliktir aynı zamanda. Kilolu olan çocuğu Beşiktaş’ta görmeniz mümkün. Hatta sokak röportajı için Beşiktaş’a gittiğim bir gün karşılaştım kendisiyle. sosyal medyanın vermiş olduğu içi boş Ünlülük havalarına bürünmüş bir durumdaydı. Beni tanıdınız mı? ben ‘andı ne lan’ diyen çocuğuyum. size röportaj vereyim mi? gibi söylemlerde bulunmuştu. Garip.
andımızı bilenleri de gördük. o kadar andımız okuyup, okuduğu halde kürtken kürt kalıp türk olmayan, hatta umum açısından doğru ve çalışkan olmayan. her sabah atatürk'ü ululayarak güne başlamak tıpkı bir dini ritüel gibi falan. mesele andımız değil, mesele bu kuşak sosyal medya, internet kuşağı, onla ilgili.
kimse de çocuğun muntazam sesine odaklanmamış videosu.

buram buram acun abi bis almanya'dan geliyos size beat box yapçaz diye parıldayan o ışıkla gözü kamaşmayan da ne bileyim...

halis'ciğim müstesna.
harika replik.

bir diğer harika replik için: (bkz: andı ne lan)

videodaki absürtlüğün beni benden alması bir yana bu video aynı zamanda andımız gereksizliğinin yeni nesilde iyice unutulduğunun nişanesi. bir şeylerin unutulması her zaman yozlaşmışlık değildir. kimi zaman gereksiz yüklerden kurtulmaktır.