sezaryen doğum yapan annelerin kötü hissettirilmesi

1 /
ilgili kişiye bir adet sezaryen videosu izletilerek kötü hissettirilme halinin yer değiştirilmesi gereken durum. zira karşınızda karnı 7 kat kesilmiş -hatta kesilmek de değil küçücük bir kesik atıp sonra yırtıyorlar yüzyıl önce izlemiştim hala travması geçmedi- acı, ağrı içinde bir kadın varsa ona yapılan bu işlemin ahlanacak vahlanılacak bir şey olduğunu söyleyemezsiniz. nasipte o vardır olmuştur. Allah Allah sinirlendim şimdi durduk yere. yanlışlıkla yoğun empati kurdum galiba. devletşaahh Ferahşaadd gelin yavrularım gidelim.
Kendi seçimiyse, o kadın psikolojisiyle oynattırmaz. Kör gözün parmağı gibi, bunların konuşulması bile, anne yanında abes. Az empati. Bi sonrakini normal olarak doğurur, sizin de gönlünüzü almış olur. *
Aslında kötü hissetmesini gerektirecek bir durumun olmayışıdır. Sadece eğer ilk doğumu sezeryan ise yapacağı her doğumu sezeryan yapmak zorunda kalacaktır. Bir eksiklik olarak görülmemesi gerekmektedir. Zira bu duruma zorlayan birçok etken olabilir ya da kişinin kendi vereceği karar olduğundan saygı duyulmasını gerektirir.
Sezaryen doğum eksiklik değil. Ancak bebeğin ve annenin sağlığınin tehlikeye girebilecegi doğumlarda doktor tavsiyesi ile zuhur eder. Eğer annenin ve bebeğin değerleri normal, şartlar da münasipse normal doğum daha faydalı anne için. Zira normal doğum yapan bir kadının bütün hücreleri yenilenir. Tıbben de böyledir. Sezaryen doğumda maalesef bu mümkün olmuyor. Ama eskiden doğum anında vuku bulan ölümleri düşününce yahut hatıra getirince sezaryen doğum büyük nimet. Bunu unutmamak gerekir.
maalesef sezaryen doğum yapmanın eksiklikmiş gibi lanse edilmesi durumu. anne böyle olmadığının bilincinde olsa bile doğum sonrası sezaryen kelimesini duyan herkesin zaten uçan kuşa üzülecek psikolojideki anneye "aa tüh sezaryen mi oldu" gibi tepkiler vermesi sebebiyle fazlasıyla morali bozuluyor. keşke annelere daha insaflı yaklaşsak. ayrıca annenin psikolojisinin bebeği sandığımızdan daha fazla etkilediğini düşünüyorum.