sezgin tanrıkulu

bir dönem diyarbakır barosu başkanlığı yapmış ve chp'nin kürt siyaseti ile ilgili söz sahibi olabilmek için milletvekili ve genel başkan yardımcısı yaptığı siyasetçi. pek de söz sahibi olamadı chp kürt meselesinde ama, ara ara çıkışlarıyla parti içinde huzursuzluk yaratabiliyor tanrıkulu. parti içindeki ulusalcı kesimin kellesini isteyeceği ilk isim. geçenlerde birisi, bu kişiyi cia ajanı olmakla suçladı. sonra disiplin kuruluna sevkedildi. falan filan işte.
devamını gör...
milletvekilliği makamının görgüsüzü, soru önergesi uygulamasının arsızı chp milletvekili. 6014 adet yazılı soru önergesi vermek ne demek? bir teamülü nasıl böyle fuzuli, keyfi işgal edebiliyorsunuz?

devamını gör...
aşağıdaki sorularımın başbakan ahmet davutoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

1- akp hükümetine yakın çaykur şirketine ait tirebolu gibi pahalı bir çay aldığım halde neden demi tam istediğim gibi olmuyor?
2- bahsi geçen şirket, neden ambalajında çayın nasıl demleneceğine dair yeterli bilgi vermiyor?
3- sayın davutoğlu'da aynı çaydan mı içiyor?
4- yarın ailecek çaya gelebilir miyiz?


gibi sorularla meclisi yavaşlatmaya yönelik önergeler sunan vekil.
devamını gör...
tıvitırdan takipleştiğimiz chp milletvekili..

kendisine beyaz türk müsünüz? diye bir soru sormuştum..kendisi de özel mesaj yolu ile atarlı bir cevap yazmıştı bana...

devamını gör...
cehepeli vekil... koalisyon icin şöyle yalvarmış mhp ve hdp'ye...

"ben biraz önce ifade ettim. myk toplantımızdan çıkan görüş de, biraz önce ifade ettiğim görüştür. chp, akp'nin iktidarda olmadığı bir seçeneğin parlamentoda olabileceği görüşündedir. myk'da da ağırlıklı olarak bu görüş benimsendi, bu görüş ortaya çıktı. başından beri de bu şekilde ifade ettik. mhp ve hdp'ye düşen görev de akp'nin iktidarda olmadığı bir seçeneği gündemlerine almasıdır. her iki partinin tabanı da ve bizim seçmenimiz de bu nedenle bize oy verdi. biz seçmenlerimizin ve bize oy veren yurttaşlarımızın bu önceliğini gözetmek durumundayız. olmazlar üzerinden değil, olabilecekler üzerinde siyaset yapma imkanı hala elimizde, o nedenle bu seçenek ortadan kalkmadığı sürece başka bir seçeneği konuşmayız."

devamını gör...
tıvitırda savcı kiraz ile ilgili sorduğum usturuplu soruma sinirlenip özelden küfür ederek beni engelleyen chp milletvekili.....

bilmem kaçıncı kemalist beni engelleyen...bi hazım sorunu mu var nedir...anlaşamıyorum bu kemalistlerle ben...
devamını gör...
mit müsteşarı görevi derhal bırakmalı buyurmuş kişi. sözün ağızdan çıktığını bilmiyor anlaşılan, partisinde; şöyle şöyle olmazsa istifa edicem diyen onca kişinin yuttuklarını önce ortaya koymalı iken maalesef hazret bunlarla uğraşmayarak, önder aytaç misali, devlete ve kademelerine kademeli olarak giydirme çabaları içindeler. ben tabanını bu kadar aptal yerine koyan başka bir yapılanma bilmiyorum.
devamını gör...
chp milletvekili..vay arkadaş..ne günlere kaldık..ne biçim konuşuyor bu adam yav..cemaatçi dostlarına destek için bugün tv yayinında..hehehe..
devamını gör...
sezgin tanrıkulunun son beyanatıdır. chp istanbul milletvekili sezgin tanrıkulu, şırnak'ın cizre ilçesinde terör örgütü pkk'ya yapılan operasyonlara ilişkin skandal açıklamalarda bulundu.

bölgede herhangi bir çatışmanın olmadığı bilgisi olduğunu ileri süren tanrıkulu, "dolayısıyla yaşananın toplu infaz olduğu şüphesi söz konusudur" iddiasında bulundu.

chp'li tanrıkulu şunları öne sürdü:

“7 şubat akşamı cizre’de, trt’nin iddiasına göre 60, valiliğin 8 şubat’ta yaptığı açıklamaya göreyse 10 kişi daha öldürülmüştür. bölgeden gelen haberler, söz konusu operasyon sırasında herhangi bir çatışma olmadığı yönündedir. dolayısıyla yaşananın toplu infaz olduğu şüphesi söz konusudur. olayın bu boyutunun derhal araştırılması ve kamuoyuna sağlıklı bilginin sunulması, bölgenin bağımsız gözlemci ve basına açılması gerekmektedir. insan hakları örgütlerinin yayınladıkları çeşitli veri ve raporlar, ak parti’nin bölgede nasıl bir insani yıkım oluşturduğunu ortaya koymaktadır.”

devamını gör...
ankara da pkk masum sivilleri katlederken bu adam pkk nın med nuçe kanalında canlı yayında konuşuyordu.

bu ülke bu vekiller ile mi terörle mücadele edecek?
devamını gör...
twitter'da beyaz kürt müsün la sen diye attığım emsaja küfür ederek cevap veren milletvekili. sonrasında da engellemişti beni.

hdp'liler göz altına alınmış acaba bu kürdo geçinen adam ne yapıyordur diye sağda solda gezerken bakın ne buldum.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.