Sigara içen insanın girdiği kul hakkı

1 /
Toplu alan durumunda bir ihtimal hak derim. Balkonumda içtiğim sigaradan da bir zahmet hesap sorulmasın. Orda içme, burda içme. içmeyen insanın içmemek nasıl hakkı ise, içen insan içinde sigara kullanmak hakkıdır.
bundan 15-20 yıl kadar önce bu türden bir kul hakkı yoktu. güç dengesi sigara içmeyenlerin lehine dönmeye başlayınca doğal olarak nur topu gibi yeni bir kul hakkımız oluşmaya başladı. aynı merkezde güç bir süre daha birikmesi halinde bu sefer sigara içmek kul hakkı olmanın bir adım ötesine geçip, kriminal bir suç haline gelmiş olacaktır. Bence şu din iman mevzularını araya katmadan demek istediğinizi dimdirekt söyleyin.
Dün başka bir başlıkla anlatacaktım derdimi ama buraya yazayım. Malum yaz ayları insan evde bunalıyor bizim burada deniz kenarı , sahil imkanı da var ne zaman oturup soluklanmak istesem leş gibi sigara dumanından 5 dk dan fazla oturamıyorum. Arkadaşım ne Pok içiyorsanız için ama lütfen insanlardan uzak için.
sigara içenlerin, bal gibi var olduğunu bildikleri halde kimyasal ve psikolojik bağımlılıklarının rasyonel düşünme yetilerini manipüle etmesi sonucunda inkar ettikleri kul hakkı. meseleyi yalnızca güç dengesi ile alakalıymış gibi göstermeye çalışmak, "işe dini karıştırmayın yow" şeklinde vicdani yükü atma çabaları kişinin iç huzurunu sağlama gereksinimi olarak normal ancak gerçeklerle bağdaşmayan ve nafile bir çabadır.
Alıntı için uğraşmayacam. Bir ihtimal hak lafını derim. En azından şahsım için. Tanımıyorsunuz, emri vaki cümlelere ayar olduğum kadar başka birşeye ayar olmam. Kalabalık ortamda kullanmayan insanlardan biriyim. Oradaki tanımda bari balkona müdahale edilmesin yorumu var.

Yeşilaycı olmanızı tebrik ediyorum. Bu radikalliğinizin birilerinin umurunda olmadığını da belirtiyorum. Ben değil, başkaları. Ya da benim için de öyle. *
sigara içen birisi olarak kısmen haklılık payı olan durumdur zira bu öküz millet kişisel alan nedir vs bilmiyor.
ama balkonumda, kendi "kişisel alanımda" içtiğim, etrafa da zarar vermemek için maksimum çaba gösterdiğim sigara konusunda da kimseye laf düşmez diye düşünüyorum.
gebelik döneminde sigara içme kafasını yenice tartıştığım için daha ötesi hakkında yorum yapmadan önce evlat hakkından pay biçtiğim durum.

nefesime kast ediliyorsa elbette haktır, kimse etliye sütlüye bulaşmayana bir şey söylemiyor olsa gerek.
kul hakkı mul hakkı boş işler. kimsenin böyle şeyleri salladığı yok. bu tarz durumlar için yasal düzenleme getirip sıkıca takip edeceksin. ki o da yapıldı şükür.
daha ciğerleri tam kapasite çalışmayan bebelerin yanında bile sigara içmeyi umursamaz orta doğu bencili.