Sigara içen insanın girdiği kul hakkı

1 /
kul hakkı mul hakkı boş işler. kimsenin böyle şeyleri salladığı yok. bu tarz durumlar için yasal düzenleme getirip sıkıca takip edeceksin. ki o da yapıldı şükür.
daha ciğerleri tam kapasite çalışmayan bebelerin yanında bile sigara içmeyi umursamaz orta doğu bencili.
gebelik döneminde sigara içme kafasını yenice tartıştığım için daha ötesi hakkında yorum yapmadan önce evlat hakkından pay biçtiğim durum.

nefesime kast ediliyorsa elbette haktır, kimse etliye sütlüye bulaşmayana bir şey söylemiyor olsa gerek.
sigara içen birisi olarak kısmen haklılık payı olan durumdur zira bu öküz millet kişisel alan nedir vs bilmiyor.
ama balkonumda, kendi "kişisel alanımda" içtiğim, etrafa da zarar vermemek için maksimum çaba gösterdiğim sigara konusunda da kimseye laf düşmez diye düşünüyorum.
Alıntı için uğraşmayacam. Bir ihtimal hak lafını derim. En azından şahsım için. Tanımıyorsunuz, emri vaki cümlelere ayar olduğum kadar başka birşeye ayar olmam. Kalabalık ortamda kullanmayan insanlardan biriyim. Oradaki tanımda bari balkona müdahale edilmesin yorumu var.

Yeşilaycı olmanızı tebrik ediyorum. Bu radikalliğinizin birilerinin umurunda olmadığını da belirtiyorum. Ben değil, başkaları. Ya da benim için de öyle. *
sigara içenlerin, bal gibi var olduğunu bildikleri halde kimyasal ve psikolojik bağımlılıklarının rasyonel düşünme yetilerini manipüle etmesi sonucunda inkar ettikleri kul hakkı. meseleyi yalnızca güç dengesi ile alakalıymış gibi göstermeye çalışmak, "işe dini karıştırmayın yow" şeklinde vicdani yükü atma çabaları kişinin iç huzurunu sağlama gereksinimi olarak normal ancak gerçeklerle bağdaşmayan ve nafile bir çabadır.
#7141466

Valla bayram da yaklaşmışken gaza getirdin madem ağzımı açıp dimdirek söylüyom emmi;
zıkkımın kökünü içen istediği kadar içsin ama bana bulaştırmadan.
Biraz daha moderin dil kullanalım,

Kişilerin, başka bir insana zarar vermeden ve haklarını kısıtlamadan istediği her şeyi yapabilmesine özgürlük denir.

15-20 yıl kadar önce kul hakkı değil miydi? Minibüste otobüste hastanede postanede herkese soruldu yani razı mısınız bu sigara dumanından diye.
Tekrar ediyorum ben bir müslüman olarak beni dumanına boğduğu anda kimsenin dumanından razı falan değilim. Bunu bile bile veya umursamadan devam ettirene de hakkım helal değildir.
Normalde yasal düzlemde konuşacaksak suç bile olmalı evet.
Ayrıca uyuşturucudan beterliğini de ispatlayan ne güzel bir çalışma oldu bu başlık hele.

Tüm Sigara savunucuları alana beklenmektesiniz


#7141442

yorumunuz için teşekkür ederim.
-Ekleme: yorumunuzu okurken bu detayı fark etmemişim toplu alanda "bir ihtimal hak" diyemezsiniz efendim, dersiniz de pek bi anlamı olmaz. zarar görüyorum diyen bir tek insan bile varsa o yüzde yüz haktır.-

Umarım kurtulursunuz bu illetten. Sigara bir illettir ve ne yazık ki dumanla yayılıyor efendim. Evime bu kadar dolmasına ben de anlam veremiyorum ama midem "ayy kötü koktu" diye bulanmadı dün. Bay bildiğiniz mide bulantısı yaşadım. O biçim doldu evime. Demek balkonda içtiğiniz sigara da öok üzücü ama toplumun bir üyesini de olsun etkileyebiliyor. Takdir sizin elbette. Sağlıklı, bol oksijenli ve bağımsız günler dilerim.
Dün başka bir başlıkla anlatacaktım derdimi ama buraya yazayım. Malum yaz ayları insan evde bunalıyor bizim burada deniz kenarı , sahil imkanı da var ne zaman oturup soluklanmak istesem leş gibi sigara dumanından 5 dk dan fazla oturamıyorum. Arkadaşım ne Pok içiyorsanız için ama lütfen insanlardan uzak için.
bundan 15-20 yıl kadar önce bu türden bir kul hakkı yoktu. güç dengesi sigara içmeyenlerin lehine dönmeye başlayınca doğal olarak nur topu gibi yeni bir kul hakkımız oluşmaya başladı. aynı merkezde güç bir süre daha birikmesi halinde bu sefer sigara içmek kul hakkı olmanın bir adım ötesine geçip, kriminal bir suç haline gelmiş olacaktır. Bence şu din iman mevzularını araya katmadan demek istediğinizi dimdirekt söyleyin.