literatürde "sigara zararlısı" diye adlandırılan bir kısım sigara tiryakileridir.

bu türe genellikle hastahane önlerindeki "hastane önünde sigara içmeyiniz" levhasının dibinde, duraklarda, avm girişlerinde, mecidiyeköy'ün bin kişilik metrobüs girişinde, mahşer kalabalığındaki kaldırımlarda rastlanır.

önünde arkasında kim yürüyor umursamaz. binanın önünde konuşlanıp tüttürürken içeri girenler rahatsız olur mu diye düşünmez. arkadaş ortamına girdiğinde verilen içme izninin nezaket mecburiyetinden verildiğini anlamaz. milletin arabasında içerken küllerini dökmesiyle ilgilenmez. evin camından, balkonundan, komşuların yatak odalarına duman gidiyor mu diyerek aklını kullanmaz. rahatsız ettiği komşularının kendisi sayesinde yaz sıcağında kapı pencereyi kapatmak zorunda kaldığına dahi aklı ermez.

en büyük özellikleri, sigara içme özgürlüklerine kesinkes saygı duyulmasını beklemeleridir. azıcık eleştiri geldi mi "nerede içsinler" diye yaygara çıkarırlar. hatta "ama biz de sizin ter kokunuzdan rahatsız oluyoruz, o zaman siz de terlemeyin" diyerek haklılıklarını felsefi aforizmalara girişerek göstermeye çalışırlar.

saygılı ve usturuplu can tiryakiler tenzih edilir.

devamını gör...
bu türe mensup üç beş kişi birleşip bulundukları ortamı bolu dağının sisler içindeki zirvesi haline getirmeye pek mahirdirler.
devamını gör...
sigara içmek fiyakalı bir eylemdir. fakat mevzu bahis canlı türü mağara döneminin hemen bir sonraki dönemde ortaya.çıkmıştır. ve nesli tükenmeden bugüne kadar gelmiştir.

sigara içmek özgürlüktür. fakat sigarası ile başkalarını rahatsız etmek öküzlüktür.
devamını gör...
en asil duyguların insanı olan canlı türüdür.

ne tacizi la neyden bahsediyorsunuz siz. altı üstü cuara la taciz oluyorsan çekip gidersin bu kadar basit her şey abartmaya ne gerek var. kahvelerde bile bugün cuara içmek yasak siz neyden bahsediyorsunuz. tacizmiş pehh.

nerede içecek bu adamlar peki ha nerede? bu kadar vicdansızlık, insafsızlık olmaz. adam geldiğinde gardaş sözlüktekiler eleştiriyor gel gidek bir merdiven altında falan mı içek diyecek adama.

burda küçük görülecek alay edilecek biri varsa o da sizlersiniz!!11!
devamını gör...
bkz: "bu apartmanda sigara yasak!" http://dunya.bugun.com.tr/b...

bkz: "apartmanlarda da sigara içilmesin!" http://ozhangursoynotlari.b...


--- alıntı ---
abd'nin new york kentinde, sigara içmenin yasak olduğu ilk apartmanın yeni yılda ikamete açılacağı bildirildi.

amerikan cbs televizyonunun haberine göre, manhattan'ın doğu harlem bölgesinde yeni yapılan apartmanın dairelerinin içinde, spor salonu ve yeşil alanlarında, hatta önünde sigara içilmesi kesinlikle yasak.

yetkililer, 298 daireli apartmanın inşaatında çalışan işçilerin bile sigara içmesinin yasaklandığını kaydetti.

üst gelir grubuna yönelik olarak inşa edilen apartmanda kiracı olmak isteyenlerin imzalayacakları kontratta, kendileri ve evlerine gelecek misafirlerin sigara içmeyeceğini garanti etmesi gerekiyor.

kent sağlık departmanı verilerine göre, kentte sigara içmeyenlerin yüzde 57'si pasif içici.
--- alıntı ---

devamını gör...
empati kuramayan kimsedir. yahu okulda durakta otobüs beklerken biri yakıyor sigarasını diğeri söndürüyor. hayır üstüm başım sigara kokuyor. eşarbıma siniyor. durakta içme arkadaşım git az öte de iç !
devamını gör...
en güzel küfürlerimin sahibi canlı türüdür.

özellikle sigarayı yere atıp akbili basıp yanıma oturan denk gelirse ultralüks küfürlerimden sunuyorum.
içimden.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.