signal uygulaması

1 /
Varolan hiçbir şey whatsapp’ın yerini tutmayacak hepsi boşuna bir çaba, ne zaman anlayacaklar diye düşünüp wp savunucusu olacağım da hiç aklıma gelmezdi dedirten uygulamadan biri daha.
Kişisel verileri koruma konusunda en güvenilir olduğu sonucuna vardığım fakat bunu kullanan çok az tanıdığım olduğu için de kullanmadığım uygulama.
whatsapp’tan kolay kolay kopabileceğimi sanmıyorum ancak olur da tüm iş/akademik ve aile gruplarım taşınırsa gideceğim uygulama signal olur. her şeyimize zaten rahatça erişiyorlar. tek çare akıllı telefon kullanmamak.
YouTuber barış Özcan bununla alakalı bir video çekti. WhatsApp'ın kurucu ve bunu Facebook'a satan kişi bu gizlilik,rekmal vs yüzünden 2017 yılında faceden ayrılmış. Yani Facebookla fikir ayrılığı yaşamışlar. Bu amcamız da signal'e en büyük maddi ve manevi desteği veren kişi imiş. Barış Özcan da videoda dediğine göre 10 soru ile yaklaşık 10 mesajlaşma uygulamasını karşılaştırıyor. İçlerinde en güvenilir olanı bu çıkmış. İlgili videoya kanalından bakabilirsiniz.
milyarlarca insanın, whatsapp gizlilik krizi sonrası elon musk tarafından atılan tek bir tweetle haberdar olduğu mesajlaşma aplikasyonudur. öyle bir haberdar olmak ki bu, sağlık alanındaki ''signal'' isimli başka bir şirketi bu uygulamanın sahibi sanıp hissesini satın alan yüz binlerce yatırımcı olmuştur ve esasen mevzuyla hiç alakası olmayan mevzubahis şirketin değeri bir haftada 125 kat artmıştır.
WhatsApp dışında bir mesajlaşma uygulaması kullanacaksam bu olur büyük olasılık.

Signal in mesajına göre umurlarında değilmişim. Yardımlarla ve bağışlarla ayakta duran Signal, yoğun göçü kaldırabilir mi bilemem...