sıhhıye

1 /
okulumun da bulunduğu kabus git ve çekilmez bir kalabalık,pis bir koku, insanın içini sıkan iğrenç mimariler garip garip git sarayı da burdadır koyulabilecek en iyi yeri seçmişler suçluyu manen de öldüren bir yerde bulunur.ankaranın tartışmasız en çirkin semtlerinden git şehir dışından gelenler(öğrenciler) hayret uyandırıcı derecede buraya bile bayılırlar artık nasıl bir yokluktan geliyorlarsa. insan oğlu çeşit çeşit cidden.
kızılayla ulusu ayıran bir de köprüsü vardır.uzaktan görünce bile içimi karartan,yaklaştıkça garip bir endişe hissetmeme sebep olan bu köprünün altında yürümek tam bir işgit etinden yapıldığı meçhul döner kokularının egzosa, egzos kokularının da duvar diplerine özel kokulara karıştığı bu köprü altı mekan hemen her zaman kalabalıktır.neyse ki köprüyü geçtiğiniz anda bu atmosfer son bulur ve huzura erersiniz.
--- alıntı ---

memleketimizin iki güzide tıp fakültesini (bkz: ankara tıp) (bkz: hacettepe tıp) ve dtcf'yi bünyesinde barındıran, ilim irfan yuvası ankara semtidir. dolayısıyla öğrenci popülasyonu yüksektir. bir de öyle bir koordinatlara sahiptir ki, buradan ankara'nın bir çok yerine "yürüyerek" gidilebilmektir.
burada okumak; sıhhıye-kızılay güzargahını zilyon kere arşınlamış öğrenci ordusuna dahil olmaktır otomatik olarak.

--- alıntı ---
ankaradaki kızılay merkeze en yakın semt,
ismi de kızılay ın ismi gibi, o civarda kuruluş yıllarında sağlık kuruluşlarının çok olmasından kaynaklıdır,
kızılayda kızılay, sıhhıyede hastaneler vardır.