sıkıcı bir yazar olmaktan kurtulmanın yolları

1 /
yazmamak.

sıkıcılığınız kişiden kişiye göre değişebilir. herkesi memnun edemezsiniz. kimisi için eğlenceliyken, kimisi için yorucu ve sıkıcı olabilirsiniz. kimisi için nokta atışı esprileriniz varken kimisi için o espriler soğuktur. kimisinin katıla katıla güldüğü esprilere, kimisi "aıyyy!" diye burun kıvırabilir.
sözlükte henüz başlığı açılmamış o kadar çok şey var ki, ben açıkçası yeni bir başlık açarken seviniyorum ama bir yandan üzülüyorum sözlük yeni kurulan bir sözlük değil çünkü buranın kaç yıllık geçmişi var. seviniyor olmamın nedeni ise, sözlükte yeni bir alan açmış olmanın verdiği bir mutluluk var. buraya yapılan bir katkı var. bence sözlük böyle eğlenceli hale geliyor, en azından benim için.
cevabı içinde başlık.

kendi çapında sıkılmak başlığının öznesi olan ve yazar/ları sıkıcı bulan canı sıkılmış yazarın derdi. kurtulma yolu da çok kolay. sıkıcı yazarlar, bence sıkıcı bulanlar (*); paso şikayet edenler, paso negatif tespit ve teşhislerini sergileyenler, kimsenin göremediği şeyi görüp "hıı bana bak, edebinle otur bakıyım, sağa bakma, sola bakma, öyle yazma, böyle yazma, şunu yazanlar, yapanlar, olanlar, gidenler, gelenler..... enee" "otur sıffır" deme mührünü taşıyan sıfırçı nazifler. sözlüğün her yaş, cins, coğrafya, eğitim seviyesinden vb. insanın oldugu bir sosyal mecrada sıkıcı olmamak ne olabilir ki? herkes keyfince kendi seviyesine göre yazıyor, eğleniyor. önemli olanda tam olarak bu ve bundan doğan etkileşim. burada yazıp da bu etkileşimden etkilenmeyen kaç kişi var ki, akıntının/akışın içinde ne güzel topluca pirüpak gidiyoruz maşallah. sıkılan varsa, akışı değiştiren efsanevi yazılarıyla milleti bu durgunluk ve kaostan kurtarabilir. böylelikle sadece şikayet eden değil, eyleme geçen de olmuş olup sıkıcı oldugumuzu henüz keşfedememiş biz yazarlara öğretebilir. dur gidem de iki başlık hortlatam..
Üniversite mezunu olup; araştırmayan, sorgulamayan, düşünme yoksunu cahiller,
25 yaş üstü ergenler, her türlü imkanı olmayı zenginlik sanıp
hayat boyu vizyonsuzluğun nirvanasını
yaşayan insanlar, teşekkür etmeyi ve özür dilemeyi bilmeyen sığ beyinliler,
bu çağ sizin çağınız...