simitin 2,5 lira olması

1 /
gayet normaldir. susam uzun yıllardan beridir güney Amerika ülkelerinden ithal edilmekte. bu son dönem de buğday krizinden dolayı un fiyatlarına yapılacak zam kaçınılmaz olunca fiyat böyle oldu.
ayrıca ALLAH aşkına şu başlıktaki simidin ünsüzünü yumuşatın yahu. sanırsın mr. simit 2.50 tl olmuş.*
Pastane ve fırınlar kendi başlarına takılıyorlar. Bir yerde daha farklı, diğer yerde daha farklı. Fırıncılar odası duy sesimizi. Milli gıdamızın üzerinden bu gölgeyi kaldır. Simidin lüks tüketim sınırına gelmemesi lazım. En garibanın dahi rahatlıkla alabileceği bir şey olmalıydı. 100gr simit be, ne kadar un alır ki, peeh.
Muhtemelen gramajından düşüp aynı fiyata satacaklar. En acıklı durum ise başka zaman olsa idi üretici de ses çıkarıp ürünlere maliyetler artıyor diye veryansın ederdi. Öyle olmuyor gramajdan düşüyorlar. Paketi küçültüyorlar. Sonra aynı fiyat hatta daha fazlasını yapıyorlar. İdareye ses etmek yok. Hile ile devam. Ya büyük üreticiler iktidar yanlısı ondan ses çıkarmıyor ya da korkuyorlar.
Sırasıyla dış güçler, gılışdar, susam borsası ve simitçilerin daha çok kazanma istekleri. Ama bu zamda hükümetimizin zinhar bir suçu kabahati yoktur. Reis yakında bizzat simitçilere posta koyacaktır.

Bu arada İmamoğlu'nun büyükşehir başkanlığında yapılan bir zam olması da bir diğer ayrıntıdır.
Simide fiyat güncellemesi gelmiş. Proteine ve vitamine muhtaç kalan halkımıza hayırlı olsun!

Bir ekmek de 2.5 kağıt bir simit de 2.5 kağıt, şikayet etme, toplumu sen mi kurtaracaksın, aklını kullan ve az paraya ucuz olanı al, biz keriz miyiz?

Karbonhidratlarla ancak bu kadar düşünebildim.