sinan oğan

1 /
Bence hala Ümit Özdağ ile birlikte planlarına sadık olan siyasetçi. Ya ne olacaktı? Ümit Özdağ gibi sivri bir insan gidip RTE ile neyi konuşacaktı? En azından sığınmacılar konusunda her iki ittifaka da bir şeyler söylettiler.
Benim anlamadığım seçim öncesi tv kanallarında millet ittifakını kendilerine yakın bulduklarını ama “bedava desteklemeyeceklerini, bakanlıklar cumhurbaşkanı yardımcılığı gibi talepleri olacaklarını” söylemişti. Sonra erdoğanla görüştü ne olduysa o görüşmeden sonra “bu iş beka meselesi” dedi ve cumhur ittifakını destekleme kararı aldı. Üstelik erdoğan “bir pazarlığımız olmaz” demişken. İşte orda ne oldu ben onu merak ediyorum.
Balkon konuşmasında kendisini görünce, şampiyonluk maçında takımı beş sıfır önde iken oyunun bitimine iki dakika kala yedek kulübesinden oyuna girip sağa sola direktif verdikten sonra ayağına top değmeden maçın bitiş düdüğü ile beraber kupa töreninde arzı endam eden futbolcuya benzettiğim siyasi.
Sinan oğan bir umuttu. Boşa çıkması umut edenlerin suçu değil. O da kendince doğru olanı yaptı. Kaldı ki oyu yüzde 5 yerine 10-12 olsa pazarlıkta çok daha fazlasını koparabilirdi. Yine sadece kendine çalışırdı belki de, onu da bilemeyiz.
erdoğan'ın zekice uyguladığı bir trojan olduğunu düşünüyorum an itibarı ile.

bahçeli ve bunun gibi tipler, içimizdeki milliyetçi duyguları erozyona uğrattılar.

gerçekleri konuştuğumuzda, ülkücü geçinen tiplerin çoğunun mafya olduğunu zaten biliyoruz.

sinan ateş olayını asla unutmayacağız.

ilk turda 2 milyon 830 bin oy almıştı. 2. turda erdoğan ilk turdan sadece 700 bin fazla oy aldı. 2 milyondan fazla oyu nereye gitti acaba?
erdoğan'ın balkonda kalabalık ettirdiğine değmedi. türkçü kontenjanından bahçeli zaten vardı.
Dün kazanan liderlerin beraber çıktığı o töreni izledim. sinan Oğan çıkınca sahneye kalabalıktan nasıl uğultu yükseldi öyle. sinan Oğan gülmeye başladı o anda. muhafazakarlar sevdi bu adamı. Erdoğan'la da pek samimi görünüyordu.

hadi bakalım, inşallah olumlu çok katkıları olur. Bakarsın millileşme yolunda çok iyi işler çıkarır. Erdoğan'ın konuşmasında da geçti bu millileşme. Bilemezsin, bir beyin, bir el rayına oturtur her şeyi belki de... ümidimiz var.