sinirlendiğinde çok kırıcı olabilen insan

1 /
En sevimsiz insan tipi. Normal zamanda dilinden bal damlarken öfkelenince gerçek yüzünü gösterip saygı sınırlarının çok ötesinde laflar etmeye başlar. Bu da onların gerçek yüzünü görmemizi sağlıyor. Sinirli halini görmediğim insanı tanıdım saymıyorum ben bu yüzden.
En büyük zararı kendisine veren insan. Bazı söylediği sözlerden ötürü kendisini kendi kafasında yıllarca yargılar ama geri dönüşü olmuyor.
dolup taşmış insan olma ihtimali yüksektir.
belki hep alttan almıştır. hep alttan almıştır.
sonra patlayınca kabahatli olmuştur.

ancak bazı insanlar da vardır her sinirlendiğinde kırıcı olur. acımaz. bilerek canını yakar.
bu tür insanlardan uzak durmakta fayda var.
Bu insan modeli benimdir. canımdan çok sevdiğim gözümden sakındığım biriside olsa ağzımdan çıkanı kulağım duymuyor. Sadece tepki olarak söylenip duruyorum karşımdaki insana sevgim eksilmiyor ancak can çıkar huy çıkmaz.
bi tane sinirli an değildir o; dolmuştur, doldurmuşlardır da sinir harbini yoğun yaşadığındandır. öyle kişiler manik-majör derken, krizlere hazırlarlar kendilerini. peki ne yapmalı bu durumda; eğer dışa vurumcu olamıyorlarsa şöyle boks falan gibi ağır sporlar yapsınlar ve bol bol boşluğa haykırsınlar. lakin içine atan biri değilseniz koyverin gitsin. aman yani öyle de böyle de ölüyoruz sonuçta.
kalkıp başka odaya geçmelidir, abdest almalıdır, yüzünü yıkamalıdır vesaire. Kalp kırmaya gelmez, özellikle anlık sinir ile hiç gelmez.