sinovac mı biontech mi

1 /
#7053574 güncelleme yaparak biontech diyorum. korumayan aşının zararsızlığından ne fayda göreceğim sanki. bir doz sinovactan sonra kör kütük hasta oldum. 9 gün geçti bayramda evde tıkıldım kaldım. biontech olan aile bireylerime bir şey olmadı. bu yüzden doktor tanıdıklarıma söverek biontech diyorum. yan etkisi isterse süründürsün, hastalık kadar beter değildir.
biontech daha etkili , sivonac daha az şiddetli diye konuşuluyor.
Biontech oldum bir ağrı yada ateş hissetmedim. kişiden kişiye değişir belki de olmuşken tam olmalı diye belirtip bionteche veriyorum oyumu. ayrıca sinovac çin aşısı, bu çinlilerin herşeyi dandik olur eliniz de kalır.
aşı-rı milliyetçilerin turkovac olmasını bekliyorum. sonra da aşı-lı milliyetçi olacaklar. ben demokrat saydığım için kendimi bir doz turkovac, bir doz biontech, bir doz da sinovac olandan vurun aslanım. he bir de arap- aşı çıkmış. Yozgatta. En son da onu vücuduma enjekte edeceğim. Mis gibi ohhhhh.
Piyasada bildiğim kadarı ile 30 a yakın aşı var ve sadece üçü akredite. Ama akredite olmayanlar da kullanılıyor.

Bilim adamları bilimi aracsallaştırıp küresel şirketlerin köpeği haline geldikleri için zaten bilim için bilim diye bir şey yok bugün.

Öyle 1900'lü yılların başındaki gibi onurlu duruş sergileyen haysiyetli bilim adamı da pek kalmadı artık. Küresel sermaye baronları hangi aşıya yol vermişse o aşı en yararlı aşıdır. Tartışmaya gerek yok.