sinüzit

1 /
Bu hastalığa yakalananların Allah yardımcısı olsun. Hayat kalitesini oldukça düşüren bir rahatsızlık. Bir arkadaşım uzun zamandır bu hastalığın çilesini çekiyordu. Kışları neredeyse iki günde bir başı şiddetle ağrırdı, elinde her zaman selpakla gezerdi ki gün bitmeden o selpağı bitirirdi.

Birçok bitkisel tedavi yöntemi denedi onlar hiçbir fayda vermedi. En son ameliyatını oldu, şimdi gayet iyi. Gerçi ameliyatı için de geçici çözüm diyorlar ama tam detaylarını bilmiyorum.
bir çay bardağı suya bir kaç damla sirke damlatıp burnunuza çekerseniz burnunuzdan çıkanlara inanamazsınız. ben sirke olayını ilk duyduğumda sek çektim. neredeyse ölüyordum. sinüzitle beraber beynim de çıkacak sandım.
Biri gelip, başımı şöyle iki elinin arasına alsa, güçlü bir press yapsa, s*m*kler burnumdan foşur, foşur aksa, tüm baş ağrım geçecek gibi hissediyorum, hayalini kurarken bile rahatlıyorum
Asla akmayan, tıkalı bir burun, baş ağrısı, göz ağrısı, tüm vücutta ağrı ve halsizlik...
Sürekli ağzından nefes aldığın için, gece kurumuş dudakların acısıyla uyanır su içersin bitmeyen bir döngü.
Suçun ise bu mevsimde sokağa çıkmaktır, azıcık rüzgar yediysen bile geçmiş olsun.
Hiç rüzgar esmeyen, 365 gün güneşli bir ülke bulmak farz oldu.
Soğukların gelmesiyle iyiden iyiye yoklamaya başlamıştır. Geçmeyen bir baş ağrısı. Hatta yüz ağrısı demek daha doğru olur.

Edit: kurutun o uzun saçlarınızı, aksi halde gelmesi kaçınılmaz.
5 yaşından beri kronik olarak bu hastalıkla yaşayan biri olarak şimdiye kadar bulduğum en iyi çözüm Deniz suyu. Gayet ciddiyim yaz kış burnunuzu Deniz tuzuyla yıkayın ve asla ama asla mevsimden bağımsız olarak ıslak saçla gezmeyin, ayrıca kışın atkısız beresiz dolaşmayın.

Deniz suyu bulamıyorsanız kaynamış ve ılımış suya tuz ve karbonat atıp bu karışımı kullanın.

Not: kronikleşmiş durumdaysanız ameliyat seçeneğine mesafeli durmanızda yarar var.
Son iki gündür Recep İvedik serisi filmlerine maruz kalmış gibi ellerimi yüzüme-gözlerime siper ederek yaşamama sebep olan rahatsızlık.
Bildiğin yüzüm ağrıyor yahu. Başımı biraz eğsem, yüzüm yere düşecek sanki.
Mide bulantısı olan yaşlılar gibi mendile kolonya döküp koklayarak geçici çözümler bulmaya çalışıyorum ama ne bi’ tas çorba yapanımız ne de asgari düzeyde şefkat gösterenimiz var.
Zirvedeki yalnızlık böyle bir şey mi yahu!