sivrisinek

1 /
Kendileri resmen sinsisinek. Sinsi sinsi kıyafetin üstünden bile ıstırmış. Senin Allahı yok mu arka bacak ısırılır mı? Elim yetişmiyor bir kere kaşıyamıyorm.
Bunun bir de yakarca denen bir türü var ki Allah ıslah etsin. Daha ısırırken bir yanma başlıyor. Sonra kabarıp asla geçmeyen kaşıntılı kızarıklıklara sebep olabilir.
Bu sene sivrisineklerin ekstra çarpmasının sebebi koronalı kanları emip, o emdiği ağızla gelip seni emmesidir.
Masaçusets üniversitesi zooloji bölümü başkanı Hollandalı doktor, emerick Van her coshulda nin önderliğinde yürütülen araştırmaya göre sivrisinekler yeni bir salgının yayıciları olduklarını dünya sağlık örgütünün geçen ki gibi eli billurinda hallederiz sıkıntı yok modunda takılmayıp halkı bilinçlendirmesi gerektiği konusunda sert açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda sivrisineklerin kanı bozuklara daha fazla müdahil olduklarından kan sağlığı ve temizliği için düzenli spor ve sağlıklı beslenme gibi hususlara da dikkat çekti.
bu sene neden olduğu yara izlerinin korkutacak düzeyde hasarlı gözüktüğü hayvan cinsi.

çocuklarda özellikle eklem iltihabı gibi ağrılı, kaşıntılı şiş bilekler görüyorum, bir de bana soruyorlar diye stres bastırdı, hayır sizde mi delta varyant taşıyorsunuz anlamadım ki...
Ya bu sene bu hayvanlara bir şey olmuş.
Kudurmuş gibi saldırıyorlar buna okey de
Isırdıkları yerlerde yara izleri hem çok büyük ve derin hem de aşırı kaşınıyor.
Ayak bileklerim yara izleri ile dolu, kıpkırmızı ve davul gibi şişmiş durumdalar.
Eskiden böyle değildi yara izleri, hemen geçerdi.
Beni ısırmıyorlar. Sabah kalkıyorum etrafımda herkes saldırıya uğramış bende bir şey yok. Hatta birinde kondu takip ettim biraz durdu sonra defolup gitti. Irkçı şerefsiz ısır işte adam mı seçiyorsun?
An itibariyle sezonu açmış, İstanbul semalarında mesaiye başlamışlar, her yerimden ısırdılar, onlar da teşrif ettiğine göre yaz mevsimi, aylardan bağımsız,başlamıştır.