smalltalk with halis[dünya sözlük radyo programı]

1 /
son dedik ama öyle bi karışık ve güzel oldu ki, insan güzel şeyleri asla bitirmek istiyor. ilk yayında olduğu gibi kısa olsun istedim, sonra uzadı da uzadı. kapatmak, bitirmek zor fiilermiş a dostlar.
son dönemde bi'kaç yayınla birlikte sezon finaline giren program.
hiç yayın yapmasam da meşakkatli bir iş olduğunun farkındayım.
o yüzden arada ara vermek nefes almak güzel olacaktır.
anı yaşamak bence böyle bi'şey.
yorulmanın da dinlenmenin de, kalabalıklara karışmanın da yalnız kalmanın da kendince bir değeri vardır.
önemli olan bir anı yaşarken diğerinde takılı kalmamak.
Bütün işlerimi ayarlamaya çalışıp (hatta yayında uyumayayım diye önceden uyuyup) geldiğim kapanıştı.

Oraya yazdığımı buraya da eklemem lazım,
her şeyin dengede olduğu bir evrende yaşıyoruz. hislerimiz bu düzene bazen olumlu bazen olumsuz tarafları ile boyun eğiyor ve iyi ki de eğiyor; insanı insan yapan içinde yaşadığı sonsuz devinimdir en nihayetinde. Sen de bu devinimin içinde bir ândasın.

Birbirimizin hayatlarına değdik, kaderlerimizden paylar aldık. Bize çok güzellikler kattın yayınlarınla. Güzel güzele yanaşır ya hani, güzel hissettirdin hep. İyi ki vardın.

İnsan bazen kendini koparmalı. Altında fazlaca kaldığını hissettiği ve üzerine fazla gelen şeylerden kendini sıyırıp da bi bakmalı. Güzel bir duraktasın. Benim canım diceyim, kardeşim, dostum.

Bize o güzel elini uzattın. Yine tekrar ediyorum ki uzattığın ellerin yanlış değildi hiçbir zaman. En fazla uzattıkların tutamamıştır belki, o kadar.

hecelerimizin altındaki soğuyan dillere, içimizde kaybolan o seslere gelsin. * (bi mezdeke değil ama) *

halis 18.6.2021 tarihinde son yayınını gerçekleştirecek. umarım tüm dostlar katılır. herkes davetlidir, teşekkürler sayenizde edindiğim tecrübe ve geçirdiğim keyifli vakit için.