soundcloud

1 /
Çoğunlukla Şiir dinlemek ve yeni şiirler keşfetmek için uğradığım app. Arada güzel mixler, coverler, sesler de tanıyorum; çok iyi gidiyor. Spotify de apple music de aynı tat yok. Youtube da dahil.

Soundcloud’daki farklılık, yalınlık, keşfedilebilirlik kullanıma değer. Kaç yıllardır silmedim mesela; bu bence bu devirde güzel bir tavsiye cümlesi.
ezelden beri arka planda çalma özelliği barındıran, şarkının sahibi izin verdiyse indirme de yapılabilen ezelden beridir hür ve de beleş olan müzik platformu. bomba türkülerin remixlerini, hiçbir yerde olmayan konser kayıtlarını, bilindik veya bilinmedik kişilerin cover performanslarını bulabileceğiniz bir yer. benim en başından beri çok sevdiğim bir özelliği de müziklere çok güzel arka fon eklenmesi, nereden buluyorlar bilmiyorum ama müzikle birlikte çok hoş oluyor. hatta ben anatolian rock revival hareketinin illüstrasyon çalışmasına da buradan esinlenildiğini düşünüyorum. bir de müziklerin istediğiniz dakikasına yorum yapmak da eğlenceli, tam istediğiniz saniyede sizin yorumunuz zuhur ediyor şarkı çalarken. kullanıcısı olanlardan şiddetle her çeşit tavsiye beklediğimi belirtirim. işte size birkaç çeşit:

git

git

git

spotify gibi telif hakkı sorunu olmayan, sağlam podcast yayınları ve müzik listeleri bulabileceğiniz uygulama. triphop, dini-musiki kategorisinde en iyi seçenekleri sunan benim bildiğim tek müzik uygulamasıdır. tek kötü yanı çevrimdışı dinlemek gibi bir opsiyonun sunulmamış olması.
yeni sesler ve müzikler keşfetmenin hazzını yaşayabileceğiniz uygulama. kendiniz de paylaşım yaparak kişisel bir alan oluşturabiliyorsunuz. bir ara 1 2 şarkı bakmak için indirmiştim ama hiç karıştırmamıştım. pek bir fikrim yok yani. şu an benim için çölde bir vaha gibi.
orijinal şarkıya az rastlanan daha çok remix bulunduran site yalnız sağlam remixleri vardır. deep house tarzı, dinlendirici müziklerin de bolca bulunduğu sitedir aynı zamanda efem. uzun yol arkadaşıdır kendileri.

git
git
Böyle bir uygulamanın olduğundan haberdar olup kıymet vererek kullananları bağrıma basmak istiyorum. Yalnızca ince müzik zevki olanların kullandığı bir alan haline dönüştü. Taklitlerinden sakınınız.
hoppidi hoppidi çıstak çıstak tarzı beğenileri olanların pek bilmediği mekandır. çok özgün, yerel,lokal seslerle, tatlarla karşılaşırsınız burada.