sözler köşkü

1 /
bak hızımı alamadım. Bi de bunlar üniversitedeki ateist, deist ve agnostik kardeşlerimizle uğraşıyorlar. O kadar komik görünüyorlar ki anlatamam. Ulan basit adam senin cesaret edemediğin ve akıl tutulması yaşadığın birçok konu ile ilgili inanmayan taraf okumuş, sorgulamış ve araştırmaya devam ediyor. Adamları niye taciz ediyorsun. Seninki inanç. İnanıyorsan inan. Ay sinir oldum ya. Bi iki tanesi olsa da ağzına vursam şöyle. zübbeler (p'le mi b'le mi yazılıyodu mu ya)
rap yapar gibi konuşarak İrşat ve tebliğ yaptığı zanneden sokak röportajcılarının olduğu.
Üstüne 2-3 grafik oyunu ile tshirt giyip biz dedenizin bildiği dini anlatmıyoruz gibilerinden havalarla aptal aptal ilk okul seviyesinde argümanlarla allahı kitabı kuranı tanıtmaya çalışan zavallı güruh. türevleri var bunlardan türemiş kimdiler bilmiyorum önüme düşüyor ortamlarda...

Çok çiğler, çok yavanlar, çok basitler çok avamlar.

bir ara çay house gibi platformlara birlikte bazı paylaşımlara imza atan topluluk.

twitter’da; yok efendim sakaldan akan abdest suyunu şala silme, yok efendim sevdicekle cemaat olma arzusunun edebiyata dökülmesi gibi değişik kurgusallıkların paylaşımının pik yaptığı bir dönemdi.

azalarak bitti çok şükür. hem o şal kaç para acaba sizin haberiniz var mı, hey gidi hey.
Takipçilerinin ekseriyetle 80 iqnun altında olduğu, bilgiliyim diye caka satan ün meraklısı cahil tiplerin videolarıyla dolu; yorumlarında bol bol "allah razı olsun ağğbii, atayizlere haddini bildirdiniz" tarzı tiplerin kavga ettiği, mantıksız çırpınışlara sahip youtube kanalı.
köşke geldiğinizde kimse size; beyninizi, aklınızı, mantığınızı kiraya verin demiyor. kafelere, boş muhabbetlere, gırgır, şamataya gitmektense gidin sohbetlerine. pandemiden dolayı şu an kapalı sadece randevu sistemi ve açık alandaki sohbetleri yapıyorlar. Allah kelamını duymanın, okumanın kimseye zararı dokunmaz. ekşi sözlükte ne kadar herbokolog doluysa dünya sözlükte de alim, ulema dolu. şu oluşum için bile fetvalar havada uçuşmuş.
#6728484 bu entry sayesinde kendilerinden haberdar oldum. Bana kalırsa hıristiyanlık ile evrim arasındaki problemi islam ile evrim arasında da varmış gibi gösteriyorlar. Bu tutum bence dine zarar verir.

Öte yandan ::böyle">git iş yapan Müslüman kanallar da var. Belgesel tadında olan videonun kısa özeti: kur'an'da evrimin varlığına veya yokluğuna bir delil yoktur. Neden yokturun cevabı ise videoda ayrıntılı olarak görülebilir.
uzun zamandır dışlandığını düşündüğüm mert güngörü tekrar içlerine dahil etmişer yalnız adam çok çirkin, diğerlerinin suratları beyaz tenli ve slav ırklarına çalarken mert güngör asimetrik suratı, koyu teniyle ilgi çekici durmuyor en şaşırtıcı bulduğum şey ise bu insanların çevresinde dış görünüşe göre yargılamamaları gerekir oysaki takipçiler arasında yaklaşık 100 bin fark var.. yani önyargı bu nurcular içerisinde de hayli fazla var.
anlıyorum, kendilerince hayır işlemeye çalışıyorlar, ve bu konudaki şevklerini de kırmak istemiyorum özellikle gençlik şu rezil haldeyken ama ... olmuyor be çocuklar. vallahi de billahi de tallahi de olmuyor ve gitmiyor o kafayla. gençsiniz, görün bunu zamanınız ve fırsatınız varken.

argümanlar desen en "din min gerenk yok karı kız şahane" kafalı ateisti/dinsizi bile ikna etmekten uzak. 70'lı yıllarda orta ölçek bir Anadolu kasabasının ahalisine sunulsa olur olan ama artık malesef ki herhangi bir hükmü pek de kalmamış bilgi ve buna bağlı çıkarım-yorumlamalarla bu işin gidemeyeceğini görmeleri gerekiyor.

ikinci husus işe tek bir kişinin yorumlamalarına bağlı kalmak korkunç sıkıntılıdır. kendi çaplarında bir "tarikat" falan kurmak istiyorlarsa eyvallah, ama ciddi ciddi kurtarılabilecek olanı kurtarıp hayır işlemekse maksat, bu kafayla olmaz be gençler...
dolma kalemden Allahın olduğunu ispatladım ehehehe diyen, kendini akıllı zanneden tiplerin bulunduğu dayanışma, tarikatımsı. Asla ve asla taviz vermemenizi tavsiye ediyorum. Şahsen Allah'a taptıklarını değil Kürt Said'e taptıklarını görmekteyim. Bunun nedenini dernek içerisine girdiğinizde anlayacaksınız. Kuran yerine yüzlerce farklı risale ile karşılaşırsınız. Risale içerikleri ise anlaşılması zor, türkçe karşılıkları olmasına rağmen bolca arapça eş anlamlı kelimeler içeriyor. Kardeş sen arapmısın? türk müsün? diye sormak istiyorum kendilerine.
Tiplerine baksan beyaz tenli, tahminen makedon,balkan göçmeni tipler(en azından youtube üzerindeki anlatıcılar) Nedir bu arap sevdası anlamıyorum. Kendilerini bu kadar zeki gören tiplerin tarihten de haberleri var mı acaba?
Onlarca Arap aşiretinin isyanı yüzünden geçmişte topraklarımızdan olduk. Arabistanlı Lawrence hikayesini bilenler dediğimi anlayacaktır. Biraz daha geriye gittiğinizde Arapların, Türkleri katlettiğini öğrenirsiniz.
Buna rağmen bu beyaz tenli, hafif avrupalı kılıklı tipler nasıl oluyorda bu kadar Arap hayranı çıkıyor anlamış değilim. Yazık diyorum sadece YAZIK