sözlüğe veda tanımı yazmak

1 /
Bazıları için yıllarını geçirdiği, acı tatlı anılarını paylaştığı, tanışıp sohbet ettiği ya da hiç tanımadan duygularına ortak olduğu arkadaşlarına ve sakin limanına bir vefa borcudur. Bazıları için ise x mahlasla veda tanımı yazıp y mahlasla geri gelmektir.
Veda etmeyi sevmeyen vedanın çat kapı olmasına inanan (sanal) kişilerin noksan olduğu yazım. .

Veda yazılarının okuyucusuyum.
Veda yazısı hususunda laubali davranırım.
yıllarını burada geçirmiş ve veya bu ortamın güzelleşmesine katkı sağlamış yazarlar yaptığında bunu saygıyla karşılıyorum. Ancak veda ederken kullanılan dil ve seçilen kelimeler çok önemli bence.

bazen kendince sebepleri vardır insanların ve bu doğrultuda uzaklaşmak ister veda ederler sözlüğe, bunu sonuna kadar anlarım. Aslında bilirsiniz ki gitmiyordur o, nefes almak için, kafasını toparlamak için müsaade istiyordur. Ne kadar süreceğinden habersiz de olsanız bilirsiniz, dönecek dolaşacak ve buraya gelecek nihayetinde. dediğim gibi böylesine vedalara söyleyecek bir şeyim yok, saygı duyarım ancak.

Diğer yandan, bir kişi veda ederken dönebileceğine dair kapıyı açık bırakarak gitmiyorsa bir daha ... neyse ya gerisini yazmak istemiyorum.

Dünkü veda tanımları üzerine yazılmış bir şey değil kesinlikle. Ancak şunu da söylemek istiyorum; nedense içimden bir ses, dünkü tanımlarıyla sözlüğe veda eden -her ne kadar tanımasam da- güzel insanlar için, ikinci paragrafta yazdığım bilirsiniz ki ile başlayan kısımdaki döngü üzere veda etmişlerdir diyor veya öyle olsa fena olmaz da diyor olabilir bilemedim.

son olarak; dünya, kendisine güzellik katanlarla güzel.*
Sözlüğün kült yazarlarının gitmesi bir başka oluyor. Sıradan gelip gidenler kapsam dışı. Bahsettiğim insanlar burada senelerce yazıyor, çevre ediniyor, arkadaşlık kurup iletişim halinde kalıyor. Bu veda tanımları batmamalı, bir nevi helallik almak gibi. Niye zorunuza gidiyosa. isteyen sonra geri gelsin, bin kere gitsin gelsin size ne ?
ya çok görüldü böyle veda tanımları yazıp duygusallaşan yazarlar sonra geri geliyorlar. yav kardeşim veda ediyorsan et bak giderim ayakları çekme millete. bari gidiyorsan da bir kaç adam ifşa et de öyle git de bir işe yarasın tövbe estağfirullah...