sözlüğü kendi haline bırakmak

1 /
(bkz: benlik bir durum yoksa çıkıyorum)

buradaki insanlar afedersin eşşek kadar olmuş koca koca insanlar. (ilkokula giden yoktur diye tahmin ediyorum)
sakin sakin durmaları için sürekli dövüşmen guzum denmesi gerekiyorsa sorun ne mod'lardadır ne de iyi niyetli yazarlardadır.
sorun sürekli hırgür çıkarmaya çalışan yazarlardadır.

zaten (laf aramızda) böyle yazarlar pek barınamıyor.
en iyisi.

gereksiz laf çarpmalarını duymazdan gelmek, umursamamak, herkesin klavyesinin arkasına saklandığını akıldan çıkarmamak gerek.

başka bi bakış açısıyla da; dünyayı sözlük kurtaracakmış gibi canhıraş tanım yazmaya uğraşmamak gerek. aklına geldikçe yazarsın, içinden geldiği kadarını. birileri okursa okur, artılarsa artılar, belki eksi verir belki de teşekkür ederler. en iyisi kendi haline bırakıp arada bi göz atmak, kimseyi de fazla ciddiye almamak işte.

ulaştım bu kafaya sonunda, elhamdülillah!*
saat kaç olmuş. sözlüğün en hareketli zamanı gelmiş. millet açtığı başlıklarla çarpışıyor. arada sen de giriyorsun mücadeleye.
derken biri mesaj atıyor. vay ne övgüler ne başarı dilekleri. sonra öbürü üstadım şurda yanıldınız diyor. hepsine koşuyorsun.
mesaj atmaktan tanım yazmaktan başını kaşıyacak vaktin yok. yeni tabirle sol şerit akıyor adeta. sen de kendinden geçmişsin. birileri film
edebiyat muhabbeti içinde birileri bu işlerden pek çakmıyor fenbilgisi coğrafya konuşuyor. hacım diyenler başgan diyenler. sonra bir kıza en
masumane ilk mesajını atan islamcı gencin kalbinden kalkan kelebek. sen kendinden geçmişsin. kafan kalorifer kazanları gibi harıl harıl
uğulduyor. damarında hakikati perdeleyen nefsi emmare tortularından bir şerbet. bir muhabbettir. bir çekişmedir. bir atışmadır gidiyor.

gel kardeşim bırak bu işleri. yarın gene yazarsın. sözlük bi yere kaçmıyor. bak karın uyumuş. git ona sarıl. çocukların var lan senin.
finallerin var belki. annen baban var. sevgilin vardır. flört ayıp tamam. neyse uykun vardır olamaz mı. nedensiz yere kalp kırıyorsun
iki satır yazı için demediğini komuyorsun. biri seni destekleyince havalara giriyorsun. artistsin. ukalasın. göbeklisin. çapkınsın.
bırak bu işleri bana numara yapma. adamın boyunun ölçüsü kapıdan girerken anlaşılır. kapı yalancı olsa boyun da mı yalancı.