sözlüğün sıkıcılığı

1 /
bir çok sözlükte yazarlık yapmamdan mütevellit bu yorumu yapmakta beis görmüyorum;
gördüğüm en sıkı sözlük dünya sözlüktür. ama bazen insanlar sıkıcılığın dinlendirici etkisine ihtiyaç duyuyorlar. işte bu sebepten dolayı bir şeyler karalıyorum.
sıkıcılık demeyelim de ona durgunluk diyelim. ramazan dolayısıyla sol frame'ye adeta kıran girdi. yazarlar başlık açmaktan veya tanım girmekten imtina eder duruma geldi. hal böyle olunca sol frame akması gerektiği gibi akmıyor. birkaç yazar sözlüğe girip hareketlilik sağlamadığı sürece durağanlık hiç değişmiyor. bir de son zamanlarda gündem olan başlıklar pek iç açıcı değil maalesef. içinde bulunduğumuz psikolojiden midir yoksa sürekli konunun ülke gündemine bağlanarak sıkıcı siyasi başlıkların çoğunluğundan mıdır bilemedim doğrusu. ancak şu bir gerçek bu duruma sebep olanlar ve değiştirebilecek olanlar bizleriz. eğer şu an sözlük sıkıcı geliyorsa hatayı kendimizde aramalıyız.
zaman zaman oldukça sıkıcı olan bir sıkıcılık. ama sözlük dediğin nedir ki? sıkıcı olması yahut olmaması bizim elimizde. yani sözlüğün sıkıcılığından şikayet edene v kardeşimizin meşhur repliğiyle cevap verebiliriz bence:* *