Sözlüğün yeni yazılımının berbat olduğu gerçeği

1 /
"berbat olması" diye bir eleştiri olmaz. burada kaliteli entrylerine denk gelip nickini bildiğim biri bunu yapsa hadi yine neyse. ortada bir husumet de varken, husumetin konusu da tam olarak yazılımken böyle çıkıp o berbat bu berbat demeyi iyi niyetli almak zorunda değiliz.

iyi insanlarız da keriz değiliz yani özetle.
yüzde işaretini tanım içinde kullanınca, hata veriyor. Allahtan seçim dönemi filan değil, yoksa açılan sandık, alınan oy oranları, pastada dağılım filan açıklarken, zahmete girecektik.*
berbat değil de eksiklik şeklinde değiştirilebilecek ifade. berbat demek kırıcı olabilir. el birliğiyle halledilecek şeylere eksiklik diyor ve zor zamanlarda bu gibi şeyleri el birliğiyle giderme noktasında iyi bir millet olduğumuzu düşünürüm. güzel bakmakla alakalı da olabilir. sözlüğün içinde çamurlu balçıkta olsa yazınca, paylaşınca, bir arkadaşa, dosta ahbaba selam verince iyi geliyor. bunu sağlayan da sözlük. iyi bakıp iyi görmek ve hiç olmazsa yazarak vs destek olmaktır bize düşen. biliyoruz ki arka planda ciddi bir emek veriliyor. hiç olmazsa dertlenen adamlar var.
Bugüne kadar “bu iş böyle olmaz “ diyen tiplemelerden adam çıktığını görmedim. Genelde de İki davar versen birini kaybedip geri gelecek sığıntı tiplerdir bunlar.

Bakın felsefedeki eleştirel zeka ve ya hakikati arama çaba ve gayretlerinden bahsetmiyorum. Olumlu Eleştiri insanları, milletleri , medeniyetleri ileri götürdüğü gibi tabiki bu sözlüğü de çok iyi yerlere getirir ve geliştirir. Bihakkın her zaman da olması gerekir

Lakin şu memlekette beceremediğimiz tek şey eleştiri sanırım. küfür ve hakaret baremi bir çizgide hiç bir derde ilaç olmadığı gibi hakaretten özel bir zevk alan ruh hastalarıyla doldu memleket. Kendi atalarına, mensup olduğu dine küfür eden embesillerin nakaratlarından bıktık artık. Ya kendinizi deli hastanesine zincirle bağlayın ya da susun da adam sansınlar.

Şu sözlük için insanların verdiği emeği ve mücadeleyi bilmiyorsanız bilene sorun. Biliyorsanız ve buna rağmen bu sözlük yazarları ile maytap geçmeye çalışıyorsanız açacağınız başlığa tüküreyim.
.şimdi bu yazılım neden var onu bilmeyenler için açıklayayım eski sözlük yazılımı başka birine aitti ve yazılımını aldı kendi sözlüğünü kurdu bir de burayı sözlüğü kapatırım diye tehdit etti. sözlüğü kapattırdı yazarları ve moderatörleri kendi sözlüğüne çekti. bu durumda buranın yöneticisi de asıl yazılım 3 ay veya daha fazla süreceği için 15 günde bu yazılımı başka bir kişiye yaptırdı. o bu şu anada kullandığımızdan bile kötü bir yazılımdı. sonra bir güncelleme geldi sözlük bu hale geldi. bu da çok ahım şahım değil ama idare ediyor. asıl yazılım için benim görüşüm daha en az bir ay daha vardır. o andan sonra burdan başka yerlere gidenlerde geri gelecektir.
Bu sözlük şövalyelerini de anlamıyorum. Kardeşim eleştiri ve hatta sakin kalabiliyorsan hakaret insanı geliştirir. Yanlışlarını görmeni sağlar bu. Aa dersin bunu bilmiyordum, söylediğin iyi oldu. Evet her eleştiri doğru değil ama aralarından bir doğru çıkar ve o da kendini düzeltmene yardımcı olur.

Velhasıl sözlük yönetimine nasihatımdır:

Eleştirenlerden değil övenlerden korkun!
Öneri de bulunmak vardır, geliştirmek adına fikir sunmak vardır, ama insan kolay olanı seçer şikayet etmeyi.... belki de hayatında hiç php görmemiş insan beyanıdır bu, belki de işinin çok ehlidir kusurları fark ediyordur bilemeyiz bildiğimiz durumu görme ve onu lanse etme şeklidir daha iyisi gelene kadar en iyisi budur diyebiliyoruz şimdilik.
Ben eski toprağım alışmak da zorlandım bir çok şey için zorluk çektiğim alanlar var önizleme alışkanlığını da gözüm sürekli arıyor ama mesele yazmaksa bir şekil o iş olur yani aynen devam..