sözlük yazarlarının başarıları

1 /
-Yazın cami kuran kursunda yarışma yapılmıştı orada birinci olmustum, sonra ilçede kurslar arası yapıldı orada da birinci oldum sonra da İstanbul'da birinci olmuşgit ilahiyat okusaydim
-23 nisanların birinde kaymakam birinde milli eğitim müdürü birinde de milletvekili koltuğuna oturmustum bu da sayılır mı?
ilkokul üçüncü sınıfta okulda yapılan deneme sınavında matematik sorusunda yanlış bulmuştum. başka bir deneme sınavında mp3 player kazanmıştım.

ne varsa bu deneme sınavlarında var gerçekten.
Adını vermeyeceğim Bir ülkenin önemli bir kentinin havalimanında büyük bir tesisin tasarımını ve kurulumunu yaptım. Uçaklar havalimanına inerken benim tasarımını yaptığım tesisin hemen yanından geçerek piste iniyor. O sırada herkesin meraklı gözlerle camlardan tesisi incelemesi, birbirlerine; "burada ne yapıyorlar acaba? Uçakları tamir mi ediyorlar? Gibi sorular sorması, bina hakkında yorumlar yapması inanılmaz hoşuma gidiyor.
Tam o sırada ayağı kalkıp
"Sizin o imrenerek baktığınız tesisin proje koordinatörü ben oluyorum. Teşekküre, Alkışa gerek yok. Çiçek yollamayın, mehmetçik vakfı'na bağış yapın" * diyesim geliyor ancak uçak inmeye yakın olmasına rağmen çok hızlı olduğu için ve kemerler de bağlı olduğu için yapamıyorum *)))
Guzel severim, cidden. Her kimi cok seversem sanarki en cok onu seviyorum. Bu az bir sey degil galiba. Sevgisini ancak iddia edebilen insanlar dunyasinda ozellikle. Bu da tarafimdan sevilmeyen insanlara yine benim tarafimdan sevilmenin cok muhtesem oldugu sanrisini yasattiriyor. Oysa ben siradan bir insanim. Anlatamiyorum. Bazen de muhatap sevginin seklini begenmiyor, curete bak. Ama bu baska bir tanimin konusu.

Bu daha cok itiraf oldu, evet.
Çok güzel su içerim. Bir keresinde karakolun birinde bu yeteneğimi kanıtlamam gerekti. O kadar güzel su içmiştim ki hayretler içinde kalmışlar ve içmek için su doldurdugum damacanayı 'bu senin yanındayken özgür
hisseder ancak' diyerek bana hediye etmişlerdi. Artık eve iki tane damacana söyleyebiliyorum çünkü iki tane boş damacam var ;)
Sorarlarsa, 'Ne iş yaptın bu dünyada?' diye, rahatça verebilirim yanıtını: Yalnız kaldım. Kalabildim! Altı milyar insanın arasında doğdum. Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından...
hakan günday.
tam manasıyla bilgi yarışmaları virtüözüydüm. aranan yüzdüm.

bir keresinde ortaokulda yine okullar arası bilgi yarışmasında " behçet hastalığını kim bulmuştur " sorusuna behçet necatigil diye cevaplamıştım. tüm salon yarılmıştı. sunucu bile krize girdi. o aralar dengem bozuldu işte. yine de birinci olduk. müdür çağırdı odasına hamburger ısmarladı. çok cool'duk. güzel günlerdi.