sözlük yazarlarının karalama defteri

1 /
Gece, senden özür diliyorum. Bugün beni pas geç başka insanlarla dertleş, karanlığın ile başkalarını aydınlat, soğuğundan ikram et. Uykulara merhaba güzel geceye bugünlük elveda.
Artık nefret etmekten bile nefret ediyorum. Bir kez daha saatlerin hızlıca akıp geçmesine seyirci kalmak istemiyorum! Şu zamanı avuçlarıma almayı bir türlü beceremedim. Belki de canavarlar arenasında çabalamaktır nefret ettiren. Herkes gibi olamamak suç değildi ama ayak uyduramamak suç mu emin değilim. Gerçi doğa bile adaptasyon geçiremeyenleri barındırmıyor bu dünyada. Canavarlaşmak istemem, dünya bana adapte olana kadar çabalarım olmadı Mars'a gideriz. Hoş benim ki de laf. Zaten gittiğimiz yeri de berbat ederiz. Zamanın geçip gittiğini görmekte aynı etkiyi veriyor uyanıp uyandıktan sonra saate bakmakta. En azından mini ışınlanma yaşamak için uyku bu saatlerde en iyi tercih olabilir. (bkz: ikindi melankolisi)
bugün aşırı verimli geçti, şaşkınım. hiç böyle planlamamıştım aslında. her ihtimali düşünemiyorum ama düşünmek istiyorum, bu yoruyor. iki şeyin arasını birleştireceğiz ama bunu yaparken kendimizi kaybedeceğiz, biraz bana göre biraz değil. hayırlısı.
buraya kendime not diye bırakıyorum. bir ara geri dönüşüm, atıklar, çevre vb. konularda yazmak, aklımdaki fikirlerin başlığı varsa onları canlandırmak, yoksa da kendim açmak istiyorum. bu ara yazmadığım her şeyi unutabiliyorum o yüzden bir yere yazmam lazımdı.
bu ülke ve bu gözler; devletin dağıttığı maskeler için telefona gelen mesajda “maskenizi istanbul eczanelerinden alabilirsiniz” yazdığı için, fellik fellik istanbul adında bir eczane arayan insanlar gördü.
instagram'dan stalkladığım kız beni linkedin'den eklemiş. şaşkınım.

ama ben bildiğiniz stalkerlara benzemem. az gülücük atmadım, suşi yiyen çocuk çiz dedi çizdim. emeklerimin karşılığı **
6 aylık yeğenime yazdığım bazı tanımları okuyorum çok ilgisini çekiyor. Tabi seçiciyiz, beğenilmemek adlı tanımı çok beğendi, ciddi ciddi dinleyip merak ediyor yazdıklarımı. Bir nevi gelecekte kullanacakları kelimeleri şimdiden öğreniyor. Sanmayın ki unutur gider zaten, kelimelere ve olaylara karşı his hep kalır, gördüğü, dinlediği her şey ona kalandır. Evet 6 aylık felan ama şu an oturup yusuf ve züleyha & kerim ile aslı gibi sevdalıların hikayesini dinliyor. Sabah babamla arapça dilinde bir kaç nasheed ve kuran dinliyordu. Eh akşam denbeje bağlar babam. Şimdi benim gibi kafayı duvara vuruyor, çok vururmuşum bebekken. küt küüüt he şimdi de aslan gibi hıhırtıyor tam bir aslan çocuğu, pardon aslan yavrusu kızı. Annesi gelince hemen farketti, gülümsedi, demek annesini sadece bir makina olarak görmüyor hehe. He annemde türkan şoray'ı izletiyor hey gidi hey bu kız kaç dille büyecek echt eyhh.