sözlük yazarlarının şu an söylemek istedikleri

1 /
insanların birbirlerini tanımak isteme gibi bir çabası olmamasını anlayabilmekle birlikte bazısını tanımamak için bilhassa diretirken aslında tanımadııklarıyla da bilhassa tanıyormuş gibi yalandan samimiyet kurmalarını anlamlandırmaktan vazgeçmeye çalışıyorum.

zamanında kurduğum güzel arkadaşlıklar kendini arayıp sorarak hatırlatıp gönül ferahlatmasa şayet kendimi üst düzey sorunlu ilan edip bir köşede murat göğebakan'a bağlayabilirdim ancak tek başıma hepinize yetebilecek raddedeyken rölantiye aldım arkadaşlık ilişkilerini, beklemedeyim..
Bazı insanların o kadar tatlı dertleri var ki; içim eriyen hellim peynirine dönüşüyor ve şunu tütüyorum; ya Rabbulalemin, bana da böyle tatlı dertler nasip et. (Amiin)
Neden herkes her şeyi dan dan söylerken ben sürekli evirip çevirmek zorundayım? Herkes kalp kırmaya gelince her türlü meramını dile getirebiliyor tüm ruhumu emebiliyor.
Kendimiz etmedik ama zorla kendimiz bulduk. Yine de hak etmedik sözlük. Çok üzüldüm.
dön bi bak bakalım hiç aklına geliyor mu? kayıp ne demek hiç yaşadın mı? hayat bu kadar laylaylom mu gözünde? kaç yaşındasın ama hâlâ sahip olduğu paranın vs seni var kıldığını sanıyorsun? ki sahiden de öyle mi? cevabın hayır olduğunu bildiğin halde umarsızca yaşıyorsun fakat içten içe de bundan rahatsızlık duymuyor değilsin. kendine yakınsın ama yüzleşme cesaretini gösteremiyor ve hep erteliyorsun. koca bi yazık sana.
ne söylesem haksız çıkartılabiliyorum, ne söylesem o işin aslı öyle değil, ne söylesem neden xx diyeceğime bundan bahsediyorum ne söylesem söylediğim dışı her şeyi söylemiş gibiyim, ne söylesem boş göklerden gelen bir karar vardır, evet.

söylemek istemiyorum, yazınca da hitap etmiyorum, dümdüz...