sözlükler sorunlu insanların sığınağıdır

1 /
sorunsuz insan okunup okunmayacağını bile bilmeden bir ağlama duvarı, bir sisler bulvarı, bir renklerden moru, bir sığınacak çatı, bir sarılacak kol yapar mı bu beyaz sayfaları? elbet damdır içine düştüğümüz....
sorunlu yerine yakın çevresine istediği boyutta adapte olamadığı için farklı olan olursa daha kibar bir dille ifade edilmiş olacağına inandığım tespit.

sorunlu insan sorunlu insanı çeker. sorunlu insanın en yakın arkadaşı da, sevdikleri de sorunludur. sorunlu insanlar ortama adapte olan sorunsuz insanları sevmezler. sorunlu insanlar kendilerini ilk etapta belli etmezler. sorunlu insandan, gerek sözlük, gerek yaşama alanınızda fark edildiği anda beklenti sıfırlanarak uzaklaşılmalıdır. sorunlu insanlar kendi habitatlarına terk edilmelidir. ancak sorunlu insanlar bordo berelidir dolayısıyla siz onları bulmazsınız, onlar sizi bulurlar.

(bkz: sorunlu insan ne değildir)
Abee, bizim sorunumuz belli. Devrimciyiz, bekarız ve açız. Bizden çalınanı boğazlarına düğüm olma pahasına rahat rahat yedirmeyeceğiz. Ölümümüz, yeniden dirilişimiz şu an ki nefesten mahşere dek davamız bu. Şeyi şeyine denk; tüketimci, entel, forsçu, kafeden, lokantadan ve sahilden canlı yayın yapan yazarlara karşı ilgimiz yok.

Sorunumuz kötülüğü yayarak yeryüzünde fesat çıkaran insan ve cin şeytanlarıyla. Evet.